Vaistai nuo kosulio

Parengta admin | 21 lapkričio, 2020

Vaistai nuo kosulioVaistai nuo kosulio skiriami priklausomai nuo kosulio tipo. Kosulys gali būti sausas (neproduktyvus) arba drėgnas (produktyvus, atkosima gleivių). Peršalus dažniausiai iš pradžių pasireiškia sausas kosulys, vėliau, kvėpavimo takuose susikaupus daugiau gleivių – drėgnas kosulys.

Sausas kosulys gydomas kosulį slopinančiais vaistais, kurie veikia į smegenyse esantį kosulio centrą ir mažina kosėjimų dažnį.

Sausam kosuliui slopinti skirti vaistai nuo kosulio savo sudėtyje dažniausiai turi veikliųjų medžiagų dekstrometorfano arba okseladino. Esant sausam kosuliui tinka ir liaudiškos priemonės – karštas pienas su medumi ir svogūno sultimis, vaistažolių preparatai (svilarožės, islandinės kerpenos).

Esant drėgnam, produktyviam kosuliui skiriami gleives skystinantys ir jų gamybą skatinantys preparatai, kurių sudėtyje yra veikliųjų medžiagų acetilcisteino, ambroksolio arba bromheksino. Jie suskystina klampias kvėpavimo takų gleives ir palengvina jų pasišalinimą. Efektyvūs ir vaistažolių preparatai – čiobrelio, saldymedžio, debesylo, raktažolių, eukalipto, pankolių, anyžių, gebenės ir kt. Drėgno kosulio slopinti negalima, kadangi gleivėse susikaupę ir ligos sukėlėjai, kurie turi būti pašalinti.

Jei kosulys tęsiasi ilgiau nei dvi savaites, sunku kvėpuoti, pakyla temperatūra ar jaučiamas skausmas krūtinėje būtina kreiptis į gydytoją. Savarankiškai nereikėtų gydyti ir vaikų kosulio.