Ajeras

Narių vertinimas:  / 0

acorus.jpgBalinis ajeras (Acorus calamus) yra daugiametis ežerų, upių ir tvenkinių pakraščiuose augantis augalas. Kaip vaistinė žaliava naudojami ajero šakniastiebiai. Ajero šakniastiebių preparatai skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, gerina virškinimą, atpalaiduoja žarnyno spazmus, žadina apetitą, veikia priešuždegimiškai, naikina bakterijas.

Skaityti daugiau...

Alavijas

Narių vertinimas:  / 0

alavijas.jpgMedėjantysis alavijas (Aloe arborescens), liaudiškai vadinamas alijošiumi - tai daugiametis visžalis sukulentas, natūraliai augantis Afrikoje, Pietų Amerikoje, Karibų jūros regione, Europoje auginamas kaip dekoratyvinis augalas. Alavijas  gydymui buvo naudojamas tūkstančius metų. Juo buvo gydomi nudegimai, žaizdos, odos uždegimai, taip pat vidurių užkietėjimas. Tai vienas plačiausiai naudojamų vaistinių augalų šiuolaikinėje medicinoje.

Skaityti daugiau...

Anyžius

Narių vertinimas:  / 0

anyzius.jpgPaprastasis anyžius (Anisum vulgare) - tai vienmetis iki 50 cm aukščio žolinis augalas, Lietuvoje savaime neaugantis, kultivuojamas kaip vaistinis bei prieskoninis augalas. Vaistinė žaliava - anyžiaus vaisiai. Vaisiuose gausu eterinio aliejaus (apie 6 proc.), bei riebalinio aliejaus (10-20 proc.).

Skaityti daugiau...

Apynys

Narių vertinimas:  / 0

apynys.jpgPaprastasis apynys (Humulus lupulus) - tai daugiametis žolinis vijoklinis augalas, augantis upių, ežerų, griovių pakrantėse, paplitęs visoje Lietuvoje. Vaistinė žaliava - apynių spurgai. Iš jų gaminami užpilai, nuovirai, taip pat įeina į sudėtinių raminamųjų vaistų sudėtį. Apyniai taip pat naudojami alaus gamyboje bei kosmetikoje.

Skaityti daugiau...

Avietė

Narių vertinimas:  / 0

aviete.jpgPaprastoji avietė (rubus idaeus) - tai 1-2 m. aukščio puskrūmis, paplitęs Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos miškuose, pamiškėse, kirtimuose. Plačiai paplitęs ir Lietuvoje. Vaistinė žaliava - aviečių vaisiai ir lapai. Vaisiai renkami liepą - rugpjūtį, lapai - birželį - rugsėjį. Vaisiai gali būti vartojami švieži, džiovinti arba šaldyti.

Skaityti daugiau...

Ąžuolas

Narių vertinimas:  / 1

azuolas.jpgPaprastasis ąžuolas (Quercus robur) - tai visiems gerai pažįstamas Lietuvoje ir visoje Europoje paplitęs medis. Vaistinė žaliava - ąžuolo žievė, kuri lupama anksti pavasarį prieš skleidžiantis lapams. Ąžuolo žievės preparatai vartojami kaip sutraukiantys, priešuždegiminiai. Ąžuolo žievėje esančios medžiagos stabdo puvimo procesus, veikia antibakteriškai.

Skaityti daugiau...

Beržas

Narių vertinimas:  / 0

berzas.jpgBeržas - tai vienas dažniausių Lietuvoje natūraliai augančių medžių. Medicinoje naudojamos dvi beržų rūsys: plaukuotasis beržas (Betula pubescens) ir karpotasis beržas (Betula pendula)Vaistinė žaliava - beržų lapai ir pumpurai. Beržų lapai skinami gegužės mėnesį, pumpurai - vasario - kovo mėnesiais. Beržų lapų ir pumpurų preparatai vartojami kaip dezinfekuojanti, šlapimo ir tulžies išsiskyrimą skatinanti  priemonė.

Skaityti daugiau...