Strijos. Kova su strijomis – kokie yra jos būdai?

Parengta admin | 21 lapkričio, 2020

Strijos – tai maži šviesūs ruoželiai, panašūs į mažus randus. Su strijų problema susiduria daugiau kaip 90 procentų visų moterų, o kartais į jų gretas pakliūva ir vyriškosios lyties atstovai. Strijos dažniausiai nusėja šlaunų, sėdmenų ar juosmens sritis. Jos atsiranda tuomet, kai yra sutrikusi elastino ir kolageno gamyba dėl susilpnėjusių giliojo odos sluoksnio elastinių skaidulų. Strijos nebūna vienodo dydžio, jos skiriasi tiek savo platumu, tiek forma bei ilgiu.

Strijų šalinimas

Strijos nėštumo metu

Dažniausiai moterys su jomis susiduria trečiąjį nėštumo mėnesį. Sunkios infekcinės ligos, endokrininiai sutrikimai, staigus svorio padidėjimas bei steroidinių preparatų vartojimas taip pat gali paskatinti strijų atsiradimą įvairiose kūno vietose. Todėl vos tik pastebėjus menkiausias jų užuomazgas, kol yra dar labai neryškios, reikia susirūpinti odos priežiūra. Nepaisant to, jog strijų panaikinti visiškai neįmanoma, galima bent sumažinti jų tolimesnį plitimą pasitelkiant į pagalbą įvairias priemones. Mezoterapija, specialiai tam pritaikyti kremai ir aliejai, lazerinis gydymas bei akustinių smūginių bangų terapija yra labiausiai paplitę gydymo būdai.

Kremai

Jeigu tam pasirinkote kremą, tuomet bus reikalingas kremas, kurio sudėtinės dalys padeda didinti odos elastingumą, suteikia stangrumo, prisideda prie kraujotakos gerinimo bei drėkinimo. Norint pasiekti efektyviausią rezultatą odą reikia nušveisti kempine, o tik tuomet į ją įmasažuoti pasirinktą kremą, kad jį pasisavintų tik gyvosios mūsų odos ląstelės. Toks procesas su kremu turi būti kartojamas bent pora kartų per dieną, todėl jis dažnai nemėgstamas dėl didelių laiko sąnaudų ir mažų rezultatų.

Mezoterapija

Kita gydymo procedūra gerokai skiriasi nuo pirmosios ir jos atlikimas ne toks paprastas kaip įmasažavimas kremu, ji vadinasi mezoterapija. Jos metu reikalingos specialios mezoterapinės adatos, kurių pagalba į odą, kuri pažeista strijų, suleidžiami taip vadinamieji „kokteiliai“ savyje turintys įvairių veikliųjų preparatų. Šios procedūros atliekamos kursais, po 4 – 10 procedūrų kas 1 – 2 savaites, o vėliau reikalingas gydymo palaikymas po 2 – 4 procedūras per metus. Be abejo, kaip ir  visi gydymo būdai, taip ir šis, turi žmonių grupę, kuriems toks gydymas nerekomenduotinas. Jeigu žmogus turi problemų susijusių su kraujo krešėjimu, lėtinių ligų paūmėjimu, kai kurių neurologinių ligų turėjimu, šiems asmenims reikėtų rinktis kitą gydymo būdą. Pastebėtina tai, jog mezoterapija veiksminga tik tuomet, kai strijų pažeidimai vos matomi, o kai jos įsisenėjusios, taikyti šio metodo nebeverta dėl jo teigiamų rezultatų nebuvimo.

Gydymas lazeriu

Dar vienas neretai pasirenkamas yra gydymas lazeriu. Jis paveikia pažeistas vietas, o jose užauga nauja ir pastebimai gražesnė oda. Siekiant efektyvių rezultatų, reikia atlikti nuo 3 iki 5 procedūrų kartojant tai kas 4 – 6 savaites. Gydymas lazeriu nepatiks saulės vonių bei soliariumų gerbėjoms. Gydantis šiuo metodu, reikia vengti didesnio kontakto su saule ( t. y. degintis) mažiausiai 6 savaites, o po lazerio procedūrų dar bent 3 – 5 mėnesius atsisakyti lepinimosi saulės spinduliais. Kaip ir mezoterapija, gydymas lazeriu nerekomenduotinas toms, kurios susiduria su kraujo krešėjimo problemomis, taip pat  sergant ligomis, kurių paūmėjimui įtaką daro šviesa. Į kontraindikacijų sąrašą įeina ir asmenys, sergantys epilepsija, piktybinėmis odos, imunitetą slopinančiomis ligomis bei nėsčiosios.

Smūginių bangų terapija

Paskutinysis gydymo metodas vadinamas akustinių smūginių bangų terapija. Terapijos metu pažeistose kūno vietose sukeliama vibracija stiprių nenuoseklių impulsų dėka. Taip stimuliuojama mikrocirkuliacija audiniuose bei ardomos tarpląstelinės struktūros ir tuomet audinys įgauna minkštumo bei aktyvumo. Akustinės smūginės bangų terapijos metu galima pasiekti audinį net 6 centimetrų gylyje. Nors po terapijos tose odos vietose matomas paraudimas, jis greit pranyksta ir nebelieka jokių požymių. Pirmiausiai pacientui atliekamos 6 procedūros, o tuomet yra įvertinama jo odos būklė ir nusprendžiama ar reikalingas kurso pratęsimas.

Nėsčiosios, arterinės hipertenzijos, cukrinio diabeto, širdies ar jos kraujagyslių ligų, kepenų funkcijos nepakankamumo, pilvo sienos išvaržos turėtojams akustinė smūginė angų terapija atlikti bus negalima. O pagrindiniai pranašumai – efektyvumas bei odos vientisumo nepažeidžiamumas.

Taigi, su strijomis kovojančioms moterims pasirinkti yra iš ko, tik vienoms bus taikomas vienoks, o kitoms kitoks gydymo būdas.

https://www.lazeriniscentras.lt