Rekomenduojame

Liposominiai maisto papildai

Liposominiai maisto papildai vis labiau populiarėja pasaulyje ir Lietuvoje. Tradiciniai maisto papildai pasižymi palyginti menku įsisavinimu virškinamajame trakte, todėl turi būti vartojami didelėmis dozėmis, norint užtikrinti pakankamą jų patekimą į kraują. Dideli vitaminų ir mikroelementų kiekiai apsunkina virškinamojo trakto, kepenų bei inkstų veiklą. Didėjant maisto papildų suvartojimui, ieškoma būdų, kaip pagerinti maisto papildų įsisavinimą stipriai neapsunkinant organizmo darbo.

Skaitykite toliau
Rekomenduojame

Laimo ligos simptomai

Laimo liga, kitaip dar vadinama borelioze – tai viena dažniausiai erkių sukeliamų ligų Lietuvoje ir pasaulyje. Laimo ligos simptomai pradžioje gali būti maišomi su gripo ar kitų infekcinių ligų. Ligą dažiausiai sukelia bakterijos Borrelia burgdorferi, retais atvejais kitos erkių rūšys. Laimo liga – tai lėtinė arba recidyvuojančio tipo židininė infekcija, pažeidžianti įvairius organus ir sistemas. Erkės, platinančios borelijas, paplitusios Europoje, Šiaurės Amerikoje, kai kuriose Azijos šalyse. Borelijų šaltinis – įvairūs gyvūnai, dažniausiai smulkūs žinduoliai, paukščiai.

Skaitykite toliau
Rekomenduojame

Depresija: kodėl ji dažniau pasireiškia rudenį ir kaip jos išvengti

DepresijaTrumpėjančios dienos, lietus ir vis rečiau pasirodantys saulės spinduliai ne vienam iš mūsų sukelia blogą nuotaiką, vangumą, energijos stoką. Paprastai tokie jausmai yra trumpalaikiai, ir po kurio laiko praeina, tačiau rimtesniais atvejais gali pasireikšti ir depresija. Depresija – tai gilus ir ilgalaikis išgyvenimas, kai liūdesys yra lydimas mąstymo ir elgesio pakitimų.

Skaitykite toliau

Rekomenduojame

Kurkuminas: nauda sveikatai, vartojimas.

Kurkuminas naudaCiberžolė (Curcuma longa – dažinė ciberžolė) – tai imbierinių šeimos augalas, natūraliai augantis Pietryčių Indijoje, Kinijoje, Centrinėje Amerikoje. Ciberžolė plačiai naudojama kaip prieskoninis augalas, kario prieskonių pagrindinė sudedamoji dalis, suteikianti ryškią geltoną spalvą. Vis daugiau dėmesio skiriama ciberžolės kaip vaistinio augalo savybėms.

Skaitykite toliau

Nagų grybelio gydymas natūraliomis priemonėmis

Nagų grybelio gydymas

Nagų grybelis (onichomikozė) – tai infekcinė, labai greitai plintanti grybelinė liga. Nagų grybelio gydymas natūraliomis priemonėmis gali būti taikomas jei grybelis nėra įsisenėjęs.

Dažniausiai pėdų ir nagų grybeliu užsikrečiama viešose, drėgnose vietose: pirtyse, baseinuose, saunose, bei ten, kur naudojamasi bendra avalyne: čiuožyklos, boulingo klubai. Priežastimi gali tapti ir netinkama avalynė, neleidžianti odai kvėpuoti, bei nagų traumos.

Skaitykite toliau

Selenas: nauda, šaltiniai, dozavimas, šalutiniai poveikiai

Selenas mikroelementasSelenas yra būtinas mikroelementas, apsaugantis organizmo ląsteles nuo žalingo laisvųjų radikalų bei sunkiųjų metalų poveikio. Šis mikroelementas mažina riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, onkologinėmis ligomis, lėtina senėjimo procesus. Selenas būtinas normaliam imuninės sistemos funkcionavimui ir skydliaukės veiklai, padeda atsinaujinti oksidacijos pažeistiems plaučių ir kitų organų audiniams, apsaugo raudonąsias kraujo ląsteles, svarbus regos silpnėjimo ir kataraktos prevencijai.

Skaitykite toliau

Vanduo nėštumo metu: kodėl besilaukiant svarbu vartoti daug skysčių

vanduo nestumo metuVanduo yra gyvybiškai svarbus žmogaus organizmui. Jis padeda maisto medžiagoms patekti į ląsteles, pašalina toksinus, reguliuoja kūno temperatūrą, padeda virškinimui ir atlieka daugybę kitų funkcijų. Vanduo sudaro 60-70 procentų žmogaus kūno masės. Vanduo nėštumo metu yra dar svarbesnis – vien sveikos mitybos ir vitaminų nepakanka. Besilaukiančioms moterims, rekomenduojama kasdien išgerti ne mažiau kaip 2 litrus vandens, t.y. 8-12 stiklinių.

Skaitykite toliau

Folio rūgštis: nauda, šaltiniai, dozavimas

Folio rūgštisFolio rūgštis, arba vitaminas B9 yra būtina organizmo augimui ir vystymuisi, naujų ląstelių susidarymui, DNR gamybai. Folio rūgšties poreikis labai padidėja suaktyvėjus ląstelių augimui nėštumo laikotarpiu, maitinant krūtimi, sergant kai kuriomis vėžio formomis (leukemija). Šis vitaminas svarbus normaliai smegenų funkcijai, protinei ir emocinei s

Skaitykite toliau