Aromaterapija – grožiui ir gerai nuotaikai

AromaterapijaAromaterapija – tai eterinių aliejų naudojimas gydymo ir grožio puoselėjimo tikslais. Aromaterapijos istorija siekia beveik 6 tūkstančius metų. Senovės kinai, egiptiečiai, graikai ir romėnai eterinius aliejus dėdavo į vaistus, kosmetiką ir kvepalus bei naudodavo ritualinėms apeigoms.

Aromaterapija. Kas tai?

Eteriniai aliejai – tai koncentruoti ekstraktai, gaunami iš augalų lapų, žiedų, žievės, vaisių ar šaknų. Eteriniai aliejai sudaryti iš įvairių cheminių medžiagų mišinio, lemiančio jų poveikį organizmui.

Eteriniai aliejai skiriasi nuo riebalinių aliejų. Jie labai greitai garuoja. Eteriniai aliejai gerai tirpsta riebaliniuose aliejuose, todėl gal būti naudojami mišiniuose. Gryni eteriniai aliejai gali stipriai sudirginti odą, o sumaišyti su riebaliniais aliejais yra saugūs tepti ant odos. 

Teisingai laikomi, eteriniai nepraranda savo savybių iki septynerių metų. Eteriniai aliejai turi būti laikomi sandariai uždarytuose buteliukuose, sausoje vėsioje vietoje, apsaugoti nuo tiesioginių saulės spindulių. 

Nėra tiksliai žinoma, kaip aromaterapija veikia. Manoma, kad eterinių aliejų kvapas dirgina receptorius nosyje, kurie yra susiję su tam tikromis smegenų dalimis, atsakingomis už emocijas. 

Eteriniai aliejai gali būti naudojami inhaliacijoms, tiesiogiai tepant ant odos, bei įmasažuojant į odą. Eterinius aliejus galima naudoti kūno priežiūrai įmaišant juos į įvairias kūno priežiūros priemones: 

Voniai: 9-10 lašų gryno eterinio aliejaus įlašinti į vandenį arba 9-10 lašų gryno eterinio aliejaus įlašinti į arbatinį šaukštelį riebalinio aliejaus (migdolų, sezamo) ir įpilti vandenį maudantis.

Muilams: 30-45 lašus eterinio aliejaus įlašinti į 250 ml bekvapio skysto muilo ar dušo žele.

Kūno losjonui: 25-30 lašų eterinio aliejaus įlašinti į 250 ml kūno losjono.

Kūno aliejui: 12-15 lašų eterinio aliejaus įlašinti į 30 ml riebalinio aliejaus (jojobos, migdolų). 

Šampūnui: 12-15 eterinio aliejaus lašų 30 ml šampūno. Keletą lašų aliejaus užlašinus ant delno juo galima įtrinti natūralių šerių plaukų šepečius.

Norint suteikti patalpoms malonų kvapą keletą lašų eterinio aliejaus reikia užlašinti  ant medvilninio skudurėlio. Miegui pagerinti jį galima padėti po pagalve.

Eterinių aliejų negalima vartoti į vidų. Vengti patekimo į akis. Citrusų, ypač bergamočių eterinių aliejų negalima vartoti ant odos prieš deginantis saulėje, nes jie gali sukelti fotosensibilizaciją. Daugelio eterinių aliejų negalima vartoti nėščioms.

Paskutinį kartą atnaujinta 17 gruodžio, 2019

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *