Dantų šepetėlis. Ką galima rasti ant jo?

Parengta | 19 sausio, 2020

Dantų šepetėlis

Kai išgirstame žodį „dantų šepetėlis“, iš karto pagalvojame apie tris dalykus: 1) dantų valymą, 2) dantų gydytoją, 3) burnos ertmės bakterijas.

Dantų šepetėlis yra nuostabus daiktas, nes jo pagalba pašaliname bakterijas burnos ertmėje ir nuo dantų, BET jei mūsų šepetėlis nėra švarus, tai mes valomės dantis SU BAKTERIJOMIS.

Atlikti tyrimai parodė, kad ant šepetėlio kaupiasi visokie mikroorganizmai (į tai įeina bakterijos, virusai, grybelis ir kt.). Štai kelios iš jų:

  • mutans streptococcus – dantų ėduonį sukelianti bakterija,
  • beta-hemolytic streptococcus – bakterija, sukelianti ūmias gerklės infekcijas,
  • candida albicans – bakterija, sukelianti gleivinių uždegimą,
  • coliform – bakterija, randama vonioje bei tualetuose,
  • herpes simplex virus – pūslelinių ir žaizdelių sukėlėjas.

Kadangi šie mikroorganizmai gali sukelti daugybę virusų ar infekcijų, ypatingai svarbu sistemingai keisti dantų šepetėlį– gal net dažniau, negu Jums atrodo.

Dantų šepetėlį reiktų keisti kas tris mėnesius – taip pataria JAV Odontologų asociacija. Dantų šepetėlio šereliai išsikraipo – tai ženklas, kad reikia kito šepetėlio.

Jei persirgote ūmia infekcine liga, gerklės ar nosiaryklės uždegimu, būtinai pakeiskite dantų šepetėlį.

Nelaikykite dantų šepetėlio uždarame inde – mikroorganizmai mėgsta šilumą, todėl uždaroje erdvėje jiems puikiausios sąlygos daugintis. Dantų šepetėlį reiktų laikyti atvirai, galvute įviršų. Jei šeimoje yra vaikų, jų šepetėliai turėtų būti su pakabukais, kuriuose vaikas užsirašytų savo vardą – taip išvengsite dantų šepetėlio sumaišymo.

Kiti įdomūs faktai:

Naujosios Zelandijos mokslininkų duomenimis dantų šepetėlis yra vienas iš rizikos faktorių, sąlygojantis hepatito B viruso plitimą vaikų tarpe.

Parainfluenza virusas (kvėpavimo takų uždegimą sukelianti bakterija) ant dantų šepetėlio išlieka iki 24 valandų.

Ant visiškai naujo dantų šepetėlio per 48 valandas atsiranda mikrororganizmų, gaminančių virusų ir grybelių kolonijas.

Taigi, nelaukite, kol odontologas Jums pasakys, kad jau laikas keisti dantų šepetėlį. Laiku pakeitę dantų šepetėlį, galite išvengti daugelio burnos ertmės ligų, ir sutaupyti pinigų, kuriuos išleistumėte vizitams pas odontologą.

Informacijos šaltinis www.artekas.com