Senėjimas. Kaip ilgiau išlikti jaunai?

Parengta | 2 sausio, 2021

SenėjimasKiekvienas žmogus nori kuo ilgiau išlikti jaunas ir žvalus. Jaunystė yra siejama su grožiu, sveikata ir energija. Metams bėgant, deja, visi šie dalykai po truputį blėsta. Senėjimas negali būti sustabdytas, tačiau jį galima sulėtinti. Tam reikia trupučio laiko ir pastangų. Taigi, ką reikia daryti norint sulaikyti jaunytstę?

  • Venkite streso

Stresas yra vienas iš pagrindinių senėjimą skatinančių veiksnių. Jis neigiamai veikia daugelį organizmo sistemų. Streso metu lėtėja odos stangrumą palaikančio kolageno gamyba. Norėdami išvengti priešlaikinio senėjimo, stenkitės vengti streso. Reguliariai sportuokite, medituokite ir ilsėkitės.

  • Nerūkykite

Jei rūkote – rizikuojate ne tik susirgti vėžiu ir širdies bei kraujagyslių ligomis. Rūkymas taip pat sukelia priešlaikinį odos senėjimą. Jei rūkote – meskite. Jei nerūkote – nepradėkite. Venkite būti rūkančiųjų kompanijoje – pasyvus rūkymas taip pat greitina senėjimą.

  • Naudokite apsaugą nuo saulės

Ultravioletiniai spinduliai pažeidžia odos ląsteles ir lėtina kolageno, palaikančio odą lygią ir stangrią, gamybą. Naudokite  ultravioletinius spindulius sulaikančius kremus, dėvekite apsauginius akinius nuo saulės.

  • Sveikai maitinkitės

Valgykite daug vaisių, daržovių, riešutų. Juose yra daug antioksidantų, kurie organizme neutralizuoja ląsteles pažeidžiančius laisvuosius radikalus. Valgykite žuvį – joje yra nepakeičiamųjų riebiųjų rūgščių, reikalingų gerai odos būklei palaikyti. Venkite riebaus maisto, ribokite saldumynus. Tai padės išlaikyti odą sveiką ir elastingą. Jei ne visada valgote pilnavertį maistą, savo dietą papildykite antioksidantų turinčiais maisto papildais (vitaminai A, C, E, selenas).

  • Venkite antsvorio

Anstvorio atsiradimas skatina odą temptis ir mažina jos elsatingumą.

  • Pakankamai ilsėkitės

Miegokite bent 8 valandas kasdien. Miegant sparčiausiai vyksta organizmo atsinaujinimo procesai –  senos ląstelės pakeičiamos naujomis. Šis procesas tęsiasi ir atsibudus, tačiau ne taip efektyviai. Nepakankamai ilsintis, organizme gaminama daugiau streso hormonų, kurie slopina kolageno gamybą odoje ir senėjimas vyksta greičiau.

  • Rūpinkitės savo oda kasdien

Kasdien valykite ir drėkinkite savo odą. Kartą per savaitę atlikite odos šveitimo procedūrą (pilingą). Kitas kosmetikos priemones naudokite priklausomai nuo odos tipo.