Patarimai kerpant plaukus namuose

Parengta | 20 rugsėjo, 2022
Patarimai kerpant plaukus namuose

Plaukų kirpimas namuose prieš kelis dešimtmečius buvo gana įprastas dalykas šeimose. Namų kirpimas ypač dominavo vyresnio amžiaus žmonių tarpe. Besikeičiant laikotarpiui ir ilgainiui vis didėjant šių paslaugų pasiūlai, tokia praktika paliko daugelio namus. Tačiau netikėtai užklupusi pasaulinė pandemija įvaldyti kirpimo įgūdžius namuose privertė ne vienos šeimos narius.

Karantino metu, kai buvo apribotos ir uždarytos visos grožio paslaugos, neįtikėtinai išaugo plaukų kirpimo mašinėlių pardavimai. Netruko praeiti keletas savaičių ir jų neliko nei fizinėse, nei internetinėse parduotuvėse. Vyrams, kurie nešioja trumpą kirpimą, porą mėnesių išbūti nesikirpus ir atrodyti stilingai pasirodė gana nemenkas iššūkis.

Patarimai kerpant plaukus namuose

Pasirodo, kirpti namuose nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vos keli nedrąsūs bandymai ir rezultatas gali būti ne ką prastesnis nei išėjus iš kirpyklos. Svarbiausias dalykas kerpant plaukus namuose – tai tinkama plaukų kirpimo mašinėlė ir šiek tiek įgūdžių.

Svarbiausi aspektai, renkantis kirpimo mašinėlę

Šiandien rinkoje galima rasti dešimtis įvairių firmų mašinėlių, su skirtinga paskirtim ir funkcijomis. Prieš perkant šį prietaisą labai svarbu atkreipti dėmesį, kam jis yra skirtas – plaukų, barzdos, kūno ar nosies plaukų kirpimui. Nors jų veikimo principas yra panašus, tačiau funkcionalumas yra visiškai skirtingas.

Kitas labai svarbus aspektas – kirpimo mašinėlės maitinimo šaltinio tipas. Ji gali būti kišama į elektros tinklą, akumuliatorinė arba su elementais. Jeigu mašinėlė naudojama reguliariai, vertėtų rinktis akumuliatorinę, kadangi tai labai patogu ir praktiška, nes nereikalauja elektros lizdo jums patogioje kirpimo vietoje. Tuo pačiu laidas nevaržo jūsų judėjimo zonos ribų.

Dar labai svarbu atkreipti dėmesį į komplekte esantį peiliukų asortimentą – kiek jų ir kokio ilgio kirpimui jie skirti. Norėdami sukurti stilingą šukuoseną, tai padarysite su kuo daugiau skirtingo ilgio peiliukų. Jeigu kirpimo mašinėlė naudojama barzdos skutimui, tam reikalingas atitinkamas antgalis.

Labai dažnai baiminamasi dėl įrenginio priežiūros ir valymo. Tam paprastai yra skirti specialūs valymo šepetėliai, kuriais nesudėtingai pašalinsite plaukelių likučius nuo peiliukų. Arba galite rinktis vandeniui atsparius prietaisus, kuriuos tiesiog nuplausite po vandens srove.