Kategorijų archyvai: Sveika mityba

Sveika mityba. Sveikas maistas.

Kaip pagerinti savo žarnyno veiklą?

Tikriausiai daugybę kartų esate girdėję terminą “sveikas žarnynas” ir žinote, kad “gera” žarnyno sveikata yra pageidautina. Bet ką iš tikrųjų reiškia turėti sveiką žarnyną? Reiškia, kad turime palaikyti gerųjų ir blogųjų bakterijų pusiausvyrą virškinimo sistemoje arba žarnyne. Sveikas žarnynas parodo, kad mūsų imuninė sistema yra stipresnė, esame geresnės nuotaikos, mūsų virškinamasis traktas veikia gerai ir nėra jokio diskomforto,… Skaityti toliau »

Proteinas sportui – kas tai ir kokie jo privalumai?

Proteinas – tai baltyminiai milteliai bei vienas iš dažniausiai naudojamų maisto papildų. Šis produktas sportui dažniausiai naudojamas tarp kultūristų, fitneso atstovų bei kitų sporto šakų atletų. Baltymai sportininkams reikalingi tam, kad būtų atstatomas raumeninis audinys po varginančios fizinio krūvio treniruotės. Atsistatymas padeda raumenims augti. Tad jau išsiaiškinome, kas tai yra proteinas sportui, todėl dabar aptarkime jo privalumus. Proteino… Skaityti toliau »

Kaip sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje?

Kaip sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje? Klausimas, neretai kylantis gavus profilaktiškai atlikto kraujo tyrimo atsakymą. Cholesterolis – tai į riebalus panaši medžiaga, organizme atliekanti daygelį gyvybiškai svarbių funkcijų. Cholesterolis įeina į ląstelių sienelių sudėtį, dalyvauja steroidinių hormonų sintezėje, tulžies gamyboje bei vitamino D sintezėje [1]. Cholesterolis gaunamas iš dviejų šaltinių – dalis jo pagaminama organizme kepenyse, kita dalis gaunama… Skaityti toliau »

Kūno masės indekso skaičiuoklė – raktas į gerą fizinę formą ir sveikesnį gyvenimą

Kūno masės indekso skaičiuoklė – paprastas įrankis, padedantis stebėti savo kūno svorį. Norint gyventi ilgą ir visavertį gyvenimą, labai svarbu palaikyti normalų svorį. Vienas iš esminių žingsnių geros sveikatos link – kūno masės indekso (KMI) stebėjimas. Kas yra kūno masės indeksas ir kaip jis apskaičiuojamas? Kūno masės indeksas (KMI) – tai ūgio ir svorio santykio rodiklis, leidžiantis įvertinti ar žmogaus svoris normalus,… Skaityti toliau »

Kava: gerti ar negerti

Kava – tai vienas populiariausių gėrimų. Pasaulyje kasdien suvartojama daugiau nei 5 milijardai puodelių. Daugelis žmonių neįsivaizduoja ryto be kavos puodelio. Tačiau ar kavą vartoti sveika? Daugybė mokslinių tyrimų atskleidė tiek neigiamus, tiek teigiamus kavos vartojimo aspektus.

Šefo receptai – kiekvienam, maistą mylinčiam, žmogui

Turbūt kiekvienas esate atsibudę anksti ryte ar nuėję miegoti skaudančia galva ir mąstę: „Mano vaikas nieko nevalgo!“, „Rytoj dukros/sūnaus gimtadienis, o aš neturiu idėjų, ką patiekti svečiams“? Tokiais atvejais visada atsiminkite „Šefo receptus“, nes čia pristatomi receptai iš viso pasaulio virtuvių. Galite rasti ne tik, ką paruošti gimtadieniams ar kitoms didžiosioms šventėms bei progoms, bet ir sotiems pusryčiams… Skaityti toliau »

Kavos aparatai pagal gyvenimo būdą

Kavos aparatas pagal gyvenimo būdą Kava yra tapusi maloniu ryto pradžios simboliu, jaukių susitikimų dalininku ar net tam tikra gyvenimo būdo dalimi. Tie, kurie pajaučia geros kavos kerus, natūralu, jog kažkada ima svarstyti ir apie kavos aparatą namuose. 

Vitamino D nauda organizmui. Dozavimas

Vitamino D nauda sveikatai neabejojama ir atliekama vis daugiau ją pagrindžiančių tyrimų. Vitaminas D yra riebaluose tirpi medžiaga, būtina normaliam žmogaus organizmo funkcionavimui. Tai vienas svarbiausių vitaminų. Vitaminas D dar vadinamas saulės vitaminu, kadangi jis šiltuoju metų laiku gaminamas odoje veikiant UV saulės spinduliams.

Kaip nepersivalgyti karantino metu būnant namuose

Kaip nepersivalgyti karantino metu? Nors buvimas namuose karantino metu yra geriausias būdas norint sustabdyti COVID – 19 plitimą, dėl streso ir nuobodulio neretai gresia persivalgymas. Nesveiki valgymo įpročiai ilgainiui neigiamai veikia sveikatą, didina nutukimo, širdies ir kraujagyslių ligų riziką.

Pigus ir sveikas maistas. Ar taip būna?

Nors beveik niekas neabejoja, kad sveikata yra brangiausias turtas, dažnai, norėdami sutaupyti, vis dar tai darome maisto sąskaita. Sveikas maistas mūsų šalyje vis dar asocijuojasi su prabanga. Tačiau ar gali būti pigus ir sveikas maistas?

Alyvuogių aliejaus nauda sveikatai

Alyvuogių aliejaus nauda sveikatai jį spaudžiančiose šalyse neabejojama. Alyvuogių aliejus, vienas gausiausiai vartojamų produktų visame pasaulyje, ypač Viduržemio jūros regione, vis dažniau vertinamas ne tik kaip maistas, bet ir kaip vaistas. Atliekama vis daugiau mokslinių tyrimų, pagrindžiančių alyvuogių aliejaus naudą sveikatai. Vertingiausias yra pirmojo spaudimo, dar vadinamas ypač tyras, alyvuogių aliejus. Alyvuogių aliejaus nauda sveikatai:  Nauda širdies ir… Skaityti toliau »

Atminčiai gerinti gali padėti ir maistas

Nuovargis, stresas, senėjimas ir kiti faktoriai neigiamai veikia dėmesio koncentraciją ir atmintį. Laiko nesustabdysim, gyventi be streso ir nuovargio taip pat beveik neįmanoma, tačiau galime padėti sau vartodami kai kuriuos produktus atminčiai gerinti.

Kava be kofeino: ar tikrai sveikiau?

Nepaisant kai kurių teigiamų kofeino savybių, kai kuriems žmonėms rekomenduojama įprastą kavą keisti kofeino neturinčia. Kava be kofeino rekomenduojama pagyvenusiems žmonėms, nėščioms ir maitinančioms moterims, taip pat žmonėms kenčiantiems nuo padidėjusio kraujospūdžio, inkstų veiklos sutrikimų, nerimo, nemigos ar kitų nervų sistemos sutrikimų. Kofeinas, nors ir nėra oficialiai pripažintas narkotine medžiaga, daug kavos vartojantiems gali sukelti priklausomybę. Dėl šių priežasčių… Skaityti toliau »

Sveikas maistas. 10 maistingiausių produktų.

Įsivaizduokite kad sveikas maistas būtų skanus, padėtų išlaikyti normalų kūno svorį, pagerintų nuotaiką ir sumažintų riziką sirgti įvairiomis ligomis. Taip nebūna? Įvertinus keleto tyrimų, atliktų Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje duomenis, atrinkta 10 naudingiausių sveikatai maisto produktų.

Spirulina – pavasariniam nuovargiui įveikti

Žemėje yra daugiau kaip 25000 rūšių dumblių, kurie skiriasi dydžiu ir maitinimosi būdais. Seniausi yra melsvadumbliai, atsiradę maždaug prieš 4 milijardus metų. Melsvadumblis Spirulina platensis – viena iš seniausių gyvybės formų pasaulyje sukaupusi daugiau nei 50 žmogaus organizmui reikalingų biologiškai aktyvių medžiagų: vitaminų, mineralų, nepakeičiamųjų amino rūgščių, riebalų rūgščių, pigmentų. Sakoma, kad 2 gramai Spirulinos biologiškai aktyviomis medžiagomis prilygsta 1… Skaityti toliau »