Proteinas sportui – kas tai ir kokie jo privalumai?

Parengta | 30 spalio, 2022
Proteinas sportui – kas tai ir kokie jo privalumai?

Proteinas – tai baltyminiai milteliai bei vienas iš dažniausiai naudojamų maisto papildų. Šis produktas sportui dažniausiai naudojamas tarp kultūristų, fitneso atstovų bei kitų sporto šakų atletų. Baltymai sportininkams reikalingi tam, kad būtų atstatomas raumeninis audinys po varginančios fizinio krūvio treniruotės. Atsistatymas padeda raumenims augti.

Tad jau išsiaiškinome, kas tai yra proteinas sportui, todėl dabar aptarkime jo privalumus.

Proteino sportui privalumai

Patogu vartoti

Dažnu atveju yra gana sunku surinkti reikia baltymų kiekį valgant tik maisto produktus. Kita problema yra ta, kad ne visi turi laiko pasigaminti įvairiems patiekalams. Tokiu atveju padėti gali proteino milteliai. Įsidėjus juos į gertuvę ir užpylus apie 300-400 ml vandens, sumaišomas proteino kokteilis, kurį vartoti galima prieš treniruotės arba iškart po jos. Tais atvejais, jeigu nesportuojate, išgerkite baltyminį kokteilį bet kuriuos dienos metu, tarp maisto valgymų.

Geras skonis

Proteino papildai visuomet būna tam tikro skonio. Įvairūs sporto papildų gamintojai išrado daug puikių skonių, kad įtiktų kiekvienam žmogui, norinčiam skanaus kokteilio. Tad proteinai yra ne ką mažiau skanesni nei įprasti pieno kokteiliai. Smaližiai gali pasilepinti!

Geras kainos ir kokybės santykis

Maisto produktai, turintys baltymų, pvz, vištiena, jautiena, pieno produktai ir kt., dažniausiai yra gan brangūs. Tie, kas nenori visą dieną kramtyti mėsos, renkasi proteino kokteilius, kurių kainos – kokybės santykis yra gan optimalus. Viena proteino porcija kainuoja apie 60-90 eurocentų, o joje būna apie 25-35 gramai baltymų, tad palyginus su kitais baltyminiais šaltiniais, proteinas yra gan geras pasirinkimas

Aukšto kokybės baltymai

Proteinas sportui savo sudėtyje turi aukščiausios kokybės išrūgų baltymų (whey proteino), o proteino izoliatas (isolate), tai dar labiau išgryninti baltymai, savo sudėtyje beveik neturintys cukraus ir riebalų. Tik jų trūkumas tas, kad jie yra labai brangūs. Kazeinas – tai lėto pasisavinimo baltymai, kurių yra ir varškėje. Juos tikslinga vartoti naktį, prieš miegą, kad jie aprūpintų jūsų organizmą medžiagomis ištisą miego laiką.

Apibendrinimas

Taigi, išsiaiškinome, kas tai yra proteinas, kokie žmonės jį vartoja ir kokiu tikslu. Iš tiesų, tai vienas populiariausių maisto papildų sportui pasaulyje ir ne be reikalo. Juk jį vartoti labai patogu, jo kainos – kokybės santykis optimalus