Darbo saugos taisyklių laikymasis – būdas išvengti traumatologo

Parengta | 23 rugsėjo, 2021

Darbo saugos taisyklių laikymasis – vienas svarbiausių prioritetų darbe. Darbo sąlygos šiais laikais yra viena iš priežasčių kodėl darbuotojams tenka kreiptis į gydytojus. Kiekvienas traumatologas patvirtins, kad darbo priemonių ir sąlygų užtikrinimas yra geriausia prevencija siekiant užkirsti kelią darbuotojų traumų ir ligų atsiradimui. Fizinį darbą dirbantys darbuotojai ne visur yra saugojami darbdavių, tačiau pastebima tendencija, kad ir patys žmonės numoja ranka į įmonių taisykles.

Norint išvengti apsilankymo pas traumatologą – laikykitės darbo saugos taisyklių

Kalbant apie traumas darbe, jos dažnai pasitaiko nesilaikant elementarių taisyklių. Kalba eina ne apie sužalojimus nukritus iš didelio aukščio. Dirbantys fizinį darbą, kurio metu kilnojami sunkūs daiktai ar dažnai lankstomasi, turite tai daryti pagal standartus. Kiekvienas žmogus, sudarydamas darbo sutartį, turi būti informuojamas apie darbo saugos taisykles. Jose aiškiai turi būti apibrėžiamos taisyklės kaip atlikti konkrečius darbus tam, kad jie nesukeltų pasekmių.

Kaip pavyzdį galima laikyti statybos pagalbinius darbininkus, kurie atlieka sunkiausius fizinius darbus. Tarkime, imant vieną kibirą, kuriame yra vanduo, jau pažeidžiamos darbo saugos reikalavimai. Net ir traumatologai galėtų už tai supeikti darbininką. Ilgainiui taip nešiojant sunkumus, bus iškreipiamas stuburas, kurį atstatyti bus sudėtinga. Tad, norint išvengti pasekmių šiuo atveju, kitoje rankoje turėtų būti toks pats kibiras, su tokiu pačiu svoriu. Tokiu būdu išlaikoma stuburo pusiausvyra – jis nelinksta į vieną ar į kitą šoną.

Traumų galima išvengti įsisavinus bendrosios praktikos taisykles

Darbo saugos taisyklių laikymasis ypač svarbus norint išvengti traumų. Traumatologai pastebi, kad į juos taip pat dažnai kreipiasi tie, kurie ilgą laiką dirbą sunkų fizinį darbą, bet anksčiau traumų išvengė. Taip nutinka dėl to, kad išmokus judėti, kūnui nesukeliama rizika ilguoju laikotarpiu, pavyksta išvengti ir kūno sužalojimų. Tad, norint išvengti nereikalingų traumų, jūs turite išmokti tinkamai palaikyti kūno padėtį atliekant tam tikus veiksmus.

Kaip jau pabrėžta prieš tai – nieko neneškite vienoje rankoje (kai daiktas sunkus). Turite sukurti atsvarą. Taip pat jokiais būdais nekelkite daiktų naudojant tik nugaros raumenis. Traumatologai pabrėžia, kad ypač dažnai patiriamos nugaros raumenų patempimo traumos tuomet, kai žmogus paprasčiausiai nežino kaip tinkamai pakelti sunkų daiktą. Dažniausiai pasitaikanti situacija – sunkaus daikto kėlimas nugarą lenkiant. Sunkius daiktus, kaip teigiama darbo saugos taisyklėse, reikia kelti pritūpus ir stojantis nugarą laikyti kuo tiesesnėje pozicijoje. Tada krūvis teks stipresniems kojų raumenims.

Jeigu siekiate išvengti traumų darbe, tuomet pirmiausia skaitykite darbo saugos taisykles ir svarbiausia – klausykite ką pataria traumatologai.