Ruošiamės vizitui į akių kliniką – ko tikėtis?

Parengta admin | 22 lapkričio, 2020

akių gydytojasBesiruošiant lazerinei akių korekcijos operacijai viena svarbiausių pasiruošimo dalių – išsamūs tyrimai. Būtent jie ir leidžia gydytojams įvertinti paciento būklę ir tinkamumą operacijai. Įtaką rezultatams gali turėti ne tik natūralūs akies požymiai, bet ir paciento elgesys, pasiruošimas. Dalinamės keliais patarimais, kaip į akių kliniką atvykti pasiruošus.

Drąsiai bendraukite su gydytoju

Pirmasis konsultacijos etapas – artimesnis susipažinimas su klientu. Gydytojas turėtų ne tik atidžiai perskaityti paciento ligos istoriją, bet ir užtikrinti, kad jis neserga sisteminėmis, autoimuninėmis, alerginėmis ligomis, cukriniu diabetu. Klinikos lankytojas turėtų atskleisti kuo daugiau informacijos apie bet kokius nemalonius pojūčius – pavyzdžiui, dilgčiojančius skausmus, prastą regėjimą tamsoje. Susipažinus su paciento sveikata ir išsiaiškinus lūkesčius gydytojai dažniausiai patikrina akių spaudimą ir refrakciją plyšine lempa.

Pailsinkite akis nuo kontaktinių lęšių

Išsiaiškinus pirminę paciento būklę, kitas svarbus etapas – ragenos ir jos reljefo tyrimas topografu. Čia reikėtų nepamiršti vieno svarbaus punkto – kelias dienas nenešioti kontaktinių lęšių. Nors daugeliui jų nešiojimas tampa įprastu ir jokių nemalonių pojūčių nesukeliančiu ritualu, akies paviršiui jie vis dėlto kenkia. Intensyvus kontaktinių lęšių nešiojimas gali nežymiai pažeisti akies paviršių, todėl tyrimai gali parodyti netikslius rezultatus – šiek tiek nubrūžintą paviršių ir sudirgusią akį.

Topografo tyrimo metu gydytojas matuoja akies vyzdžio diametrą ir stebi reakciją į skirtingą apšvietimą. Kiekvieno kliento atvejis individualus – gali skirtis ne tik vyzdžio išsiplėtimas šviesoje ir tamsoje, bet ir paties vyzdžio dydis. Moderni technika leidžia ištirti ir operuojamosios dalies – ragenos – storį, gaubtumą, įvertinti jos patvarumą, pastebėti pakitimus ar pažeidimus – ištirti tai, ko net patyrusio gydytojo akis pastebėti negalėtų. Visi šie požymiai leidžia nuspręsti, ar pacientui galima atlikti operaciją, o jei taip – kokie galimi apribojimai.

Tyrimo dieną venkite kosmetikos

Paskutinis etapas puikiai pažįstamas tiems, kas bent kartą lankėsi optikos salone ir prieš kontaktinių lęšių ar akinių parinkimą atliko išsamius tyrimus. Akių refrakcija ir tikra paciento regą vertinama įlašinus specialių vyzdžius išplečiančių lašų. Skystis gali sukelti trumpą nemalonią reakciją ir priversti akis ašaroti, todėl akių klinikos neretai rekomenduoja į tyrimus atvykti be akių makiažo arba bent vengti akių tušo. Akiai nurimus ir vyzdžiams išsiplėtus, gydytojas pamatuoja akių refrakciją arba kitaip – jų laužiamąją gebą.