Menstruacinė taurelė – ekologiškas pasirinkimas moterims

Parengta | 10 vasario, 2021

Menstruacinė taurelė – kas tai?

Menstruacinė taurelė

Menstruacinė taurelė – tai daugkartinio naudojimo moterų higienos priemonė naudojama mėnesinių metu. Taurelė dažniausiai būna pagaminta iš minkšto silikono arba gumos, dedama į makštį sandariai prisispaudžia prie jos sienelių ir surenka mėnesinių metu ištekantį kraują. Menstruacinė taurelė – tai modernus, higieniškas, ekonomiškas ir labai ekologiškas produktas. Priklausomai nuo mėnesinių gausos taurelė gali būti naudojama iki 12 valandų, taigi tinka naudoti ir dieną ir naktį.

Kaip naudoti menstruacinę taurelę?

Taurelės būna keleto gamintojų, šiek tiek skiriasi forma, tačiau pats naudojimo principas panašus. Taurelė suspaudžiama, įdedama į makštį, ten ji išsiskleidžia ir tampriai prisispaudža prie sienelių, neleisdama pratekėti kraujui. Taurelei prisipildžius ji išimama, išplaunama ir naudojama pakartotinai.

Jeigu esate naudojusi tamponą, turėtų nesunkiai pavykti įsidėti ir menstruacinę taurelę. Pirmus kartus gali būti šiek tiek sudėtingiau, todėl galima taurelę prieš dedant sudrėkinti arba patepti vandens pagrindo lubrikantu kad geriau slystų makšties sienelėmis.

Teisingai įdėta menstruacinė taurelė neturi kelti jokio diskomforto, su ja galima aktyviai judėti, ji neturi pasislinkti ar iškristi.

Kaip išsirinkti menstruacinę taurelę?

Taurelės paprastai būna dviejų dydžių. Jei nežinote kokį dydį rinktis, pasitarkite su savo ginekologu. Dydžio pasirinkimą gali įtakoti amžius, mėnesinių gausa, gimdos kaklelio ilgis, dubens dugno raumenų būklė. Negimdžiusioms moterims paprastai pakanka mažesnio dydžio taurelės, gimdžiusioms gali prireikti didesnės, tačiau ne visada. Dažnai ta pati taurelė moterims tinka ir prieš ir po gimdymo.

Menstruacinė taurelė: privalumai

  • Patogu – taurelė nepastebima, nejuntama, prisipildo ne taip greit kaip tamponai ar paketai
  • Ekonomiška – taurelė gali tarnauti daugelį metų, nereikia pirkti paketų ar tamponų
  • Ekologiška – sumažinamas šiukšlių kiekis, draugiška aplinkai
  • Saugu – saugesnė alternatyva nei tamponai, nesukelia toksinio šoko sindromo.

Informacijos šaltinis healthline.com