Seksualinės medicinos gydytojo konsultacija. Ko tikėtis pirmą kartą?

Parengta | 12 gruodžio, 2020

seksualines medicinos gydytojo konsultacijaSeksopatologija – tai medicinos šaka, apimanti žmogaus lytinių organų, šlapimo sistemų, seksualinių sutrikimų tyrimą bei gydymą. Seksualinės medicinos gydytojo konsultacija reikalinga kai susiduriama su prostatos, šlapimo takų, pūslės, šlapinimosi sutrikimais, pablogėjusia erekcija ir ejakuliacija.

Jei turite vienokių ar kitokių seksualinės sveikatos problemų, pirmiausia būtų labai svarbu išsiaiškinti kur derėtų kreiptis. Tarkim, psichologinių faktorių iššauktomis potencijos problemomis pasirūpins intymiais klausimais konsultuojantis psichologas ar psichoterapeutas. Urologo konsultacija čia nepadės.

Seksualinės medicinos gydytojai:

 • Urologai;
 • Venerologai;
 • Ginekologai;
 • Psichoterapeutai;
 • Psichologai.

Šeimos gydytojas gali padėti paruošti namų darbus

Kad ir kokių problemų turite, prieš registruodamiesi pas seksopatalogą, galite pasitarti su savo šeimos gydytoju. Gali paaiškėti, kad Jūsų nuogąstavimai yra bereikšmiai, arba, atvirkščiai, turite paskubėti ir savo srities specialistui pasirodyti nedelsiant. Šeimos gydytojas, be kita ko, taip pat patars, ko tikėtis konsultacijos metu. Galbūt jis pasiūlys atlikti tam tikrus tyrimus ir jų rezultatus galėsite pateikti seksopatalogui jau pirmojo vizito metu. Taip sutaupysite visiems brangaus laiko.

Kartu su šeimos gydytoju galėsite susidaryti anksčiau vartotų medicininių preparatų sąrašą, kurį seksopatalogas, prieš skirdamas gydymą, gali paprašyti pateikti. Taip pat primins ir ligas, kuriomis esate sirgęs anksčiau. Neteks raudonuoti ir sukti galvą bandant prisiminti sudėtingą medicininę terminologiją.

Prisiminkite, kada pirmą kartą pastebėjote pirmuosius vyriškos ligos simptomus, kaip jie keitėsi, kas galėjo lemti vieną ar kitą pasekmę. Teisingai atlikti namų darbai palengvins gydytojo darbą ir supaprastins Jūsų vizitą.

Kokių problemų vejami belsitės į seksopatalogo duris (seksualinės medicinos gydytojo konsultacija)? 

Dažniausiai šeimos gydytojas nesiims gydyti šių negalavimų ir siųs Jus pas seksualinės medicinos gydytoją dėl:

 • lytinių funkcijų sutrikimų;
 • šlapimo takų uždegimų;potencijos sutrikimų;
 • epididimito, fimozės, balanopostito, varikocelės, orchito;
 • prostatos adenomos;
 • lytiškai plintančių (venerinių) ligų;
 • prostatito, cistito, uretrito bei kitų bakterinių, mikrobinių uždegiminių ligų.

Skamba sudėtingai? Neverta nerimauti anksčiau laiko. Daugeliu atvejų konsultacija nuramina ir pasirodo ne tokia baisi, kaip buvo tikimasi iš anksto.

Privati ar valstybinė gydymo įstaiga?

Lietuvoje vyrauja nuomonė, kad privatūs gydytojai gydo geriau, tačiau tai, daugeliu atveju, yra mitas. Dažnai savo srities specialistai, turintys ar dirbantys privačiame kabinete, dirba ir valstybinėse įstaigose.

Kreipimasis privačiai, didelė tikimybė, bus jaukesnis – išvengsite eilių ir išpuoselėtoje aplinkoje Jus pasitiks ne tik geras urologas, bet ir besišypsanti administratorė. Tačiau ne šypsena turėtų Jus motyvuoti. Dažniausiai valstybinės gydymo įstaigos dirba nelanksčiu grafiku, turi labai didelį pacientų krūvį ir Jums teks atsiprašyti iš darbo. Išsirinkus privatų kabinetą, galėsite užsiregistruoti ir Jums patogiu laiku. Pas privatų gydytoją pateksite daug greičiau, kitaip nei valstybinėje įstaigoje, kur kreipiasi didžioji dalis gyventojų ir gali tekti vizito palaukti keletą savaičių.

Bene svarbiausias kriterijus, ko gero, turėtų būti medicininė įranga, kurią turi kabinetas ar gydymo įstaiga ir gydytojo, kaip specialisto kvalifikacija. Į tai derėtų atkreipti didžiausią dėmesį ir, nors kaina, daugeliui atrodo didžiausias „baubas“, nederėtų taupyti savo sveikatos sąskaita. Didžiuosiuose miestuose tikrai netrūksta patyrusių specialistų, tad seksualinės medicinos gydytojų konsultacija Kaune ar Vilniuje tikrai neturėtų sukelti didelių sunkumų.

Prieš priimdami sprendimą, kad konsultacija netaptų galvos skausmu, įvertinkite visus šių medicinos įstaigų pliusus ir minusus ir išklausykite šeimos gydytojo, draugų patarimus. Susidėliokite prioritetus – visapusiška paslaugų kokybė, sutaupytas laikas ar pinigai Jums yra svarbiausia. Ir, žinoma, nusiraminkite – dabar baisiai atrodančios problemos kažkada nieko nereikš, juk Jūs jau darote protingus sprendimus.

Prireikus gydytojo konsultacijos ar tiesiog turint klausimų, visada galite kreiptis į „Homo Sanus“ klinikos gydytojus.