Meditacijos nauda mūsų organizmui

Parengta admin | 20 rugsėjo, 2022
Meditacija ir jos nauda mūsų organizmui

Šiuo įtampos ir nerimo kupinu laikotarpiu daugelis žmonių išgyvena daugybę neigiamų emocijų, nerimo ir baimės. Visos šios emocijos turi neigiamų pasekmių ne tik psichologinei žmogaus būsenai, tačiau ir kitiems, fiziniams pakitimams.

Daugelis net ir tradicinės medicinos specialistų pritaria netradicinę mediciną propaguojantiems gyduoliams, kad praktiškai visi negalavimai yra psichosomatinės kilmės. Gera savijauta yra labai svarbus faktorius, siekiant išvengti daugelio ligų, tačiau ne visi žino, kaip tą harmoniją palaikyti.

Meditacijos kilmė

Meditacija yra kilusi iš budizmo, hinduizmo, daosų, iki šiol plačiai praktikuojama rytų religijose, pamažu atkeliavusi ir mūsų kasdienybę. Meditacijoje ne vienas žmogus atrado ramybę, išsilaisvino iš tam tikrų neigiamų emocijų, pakeitė požiūrį į kasdienį gyvenimą. Kai kuriems itin įtemptą bei neigiamų emocijų kupiną darbą dirbantiems žmonėms ši praktika yra vienintelis būdas išsivalyti mintis ir nepriimti emocijų į save.

Meditacijos nauda psichinei ir fizinei sveikatai

Meditacijos naudą ir svarbą žmogaus psichinei bei fizinei sveikatai tyrinėję mokslininkai nustatė, kad šios praktikos daro teigiamą poveikį. Meditacijos metu žmogus susitelkia į save, savo vidinius išgyvenimus bei pojūčius. Tai nėra tik sąmoningumo lavinimas, tai yra jausmų suvokimas, proto nuraminimas ir savęs išgirdimas. Daugelis praktikuodami meditacijas ima suvokti, kad viskas slypi jų viduje ir niekas kitas negali to iš jų atimti.

Medituojant galima nusikelti į transo būseną, o joje netgi užuosti kvapus, matyti spalvas, išgirsti savo vidinį balsą. Teigiama, kad meditacijos metu manifestuojami dalykai realybėje įgauną kūną, žmogus visiškai gali kontroliuoti savo emocijas, nuotaiką, išsilaisvinti iš pykčio ir nepasitenkinimo. Vidinė tyla ir ramybė pasirodo yra labi galingas ginklas, kurį daugelis esame užkasę giliai savo širdyse.

Meditacija neabejotinai turi teigiamą poveikį, ji valo mintis, skatina pozityviai mąstyti, giliau viską išjausti ir atsikratyti depresijos. Kasdienybė kardinaliai pasikeičia, sumažėja nerimas, įtampa, padidėja tapatybės suvokimas, patiriama būsena „čia ir dabar“ leidžia atskirti svarbius dalykus nuo menkaverčių. Dar daugiau – meditacija neabejotinai teigiamai veikia žmogaus emocijas, padeda atsikratyti savigraužos ir saviplakos jausmo, tuo pačiu sumažėja streso sukeliamų fizinių ligų ir skausmų rizika.