Narių vertinimas: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 

paracetamolisParacetamolis, dar žinomas kaip acetaminofenas, tai vienas populiariausių vaistų nuo karščiavimo ir skausmo. Paracetamolis tinka silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui (galvos, dantų, raumenų, nugaros, sąnarių, mėnesinių ir kt.) malšinti. Skausmą sukelia į hormonus panašios medžiagos prostaglandinai, gaminami uždegimo paveiktuose ar pažeistuose audiniuose.

Paracetamolis tinka malšinti skausmą žmonėms, kurie yra alergiški aspirinui ir ibuprofenui, taip pat negalintiems jų vartoti dėl opaligės. Paracetamolis yra saugus vartoti vaikams, nėščioms bei maitinančioms moterims.

Dozavimas

Suaugusiam paracetamolio vienkartinė dozė yra 350 - 500 miligramų, vartojama 3 - 4 kartus per dieną. Daugiau nei 4 gramai paracetamolio per dieną veikia toksiškai. 3 - 7 metų vaikams (sveriantiems 15 - 25 kg) 250 miligramų paracetamolio 3 - 4 kartus per dieną. 7 - 12 metų vaikams (sveriantiems 25 - 40 kg) -  250 - 500 miligramų 3 - 4 kartus per dieną. Vyresniems kaip 12 metų vaikams (sveriantiems 40 kg ir daugiau) dozavimas kaip suaugusiems.

Pašaliniai poveikiai ir įspėjimai: Didelės paracetamolio dozės gali sukelti kepenų pažeidimus. Atsargiai vartoti kepenų ligomis sergantiems pacientams. Nevartoti kartu su alkoholiu, nes didėja kepenų pažeidimo rizika. Nevartoti kartu su sudėtiniais vaistais nuo peršalimo, kurie sudėtyje turi paracetamolio. Ilgai ir didelėmis dozėmis vartoti tik gydytojui prižiūrint.