Kategorijų archyvai: Sveika šeima

Kodėl verta išsaugoti savo vaiko virkštelės kraują

Kodėl verta išsaugoti savo vaiko virkštelės kraują? Dar visai neseniai po kūdikio gimimo buvo įprasta išmesti jo placentą ir virkštelę, taip sunaikinant brangias kamienines ląsteles. Tačiau šiuo metu daugėja tėvų, kurie nusprendžia surinkti savo vaiko virkštelės kraują ir saugoti jį kamieninių ląstelių banke. Dėl aukštų kamieninių ląstelių surinkimo ir saugojimo procedūrų standartų jų savybės gali būti išsaugotos net… Skaityti toliau »

Pieniniai dantys. Kada jie turi išdygti?

Dažniausiai pieniniai dantys pirmiausia pradeda kaltis apatiniame žandikaulyje. Paprastai tai įvyksta nuo penkto iki aštunto mėnesio. Pastebėta, kad berniukų dantukai dygsta šiek tiek anksčiau nei mergaičių. Antrųjų gyvenimo metų pradžioje vaikas turi turėti aštuonis dantukus. Visą pieninį sąkandį sudaro dvidešimt dantų: kandžiai, iltys ir krūminiai.

Kaip pasirūpinti savo sveikata pandemijos laikotarpiu?

Pastarieji metai daugeliui žmonių buvo sunkūs. Kiekvienas iš mūsų patyrėme stiprių emocijų. Mes nerimaujame dėl to, kas bus toliau, ir svarstome, ką galime padaryti dabar, kad padėtume sau ir kitiems. Pagalvokime, kaip pasirūpinti savo sveikata pandemijos metu. Keletas patarimų, kaip geriau prižiūrėti savo kūną Gerkite daug vandens, geriausia šilto. Tai vienas iš tų patarimų, kuriuos turėtume atsiminti visada.… Skaityti toliau »

Kūdikio laukimas. Kaip įgauti reikalingų motinystės žinių, besilaukiant pirmojo kūdikio?

Kūdikio laukimas, ypatingai pirmasis, kiekvienai moteriai yra pats ypatingiausias. Dažnai besikeičiantys hormonai moteriai įneša nemažai nuotaikų kaitos, begalinis džiaugsmas neretai persipina su nerimu ir nežinia. Kūdikio laukimas ir troškimas būti gera mama Kiekviena moteris labai laukia susitikimo su savo kūdikiu, bet tuo pačiu daugeliui nerimą kelia mintys apie tai, ar sugebės būti gera mama. Tačiau mama nei gera,… Skaityti toliau »

Pirmieji nėštumo požymiai

Kiekviena moteris skirtinga, kaip ir nėštumo pradžioje patiriami pirmieji nėštumo požymiai. Vienos moterys nejaučia nieko neįprasto, o kitos jau po keleto dienų nuo pastojimo neabejoja kad laukiasi. Pirmuosius nėštumo požymius gana sunku atskirti nuo įprastinio premenstruacinio sindromo (PMS) sukeliamų pojūčių, kadangi jie daugeliu atvejų yra labai panašūs, tačiau kai kuriais atvejais nėštumą pagal moters savijautą galima įtarti dar… Skaityti toliau »

Vaistai nuo skausmo nėštumo metu

Vaistai nuo skausmo nėštumo metu turėtų būti vartojami ypač atsakingai, kadangi jų pasirinkimas gali nulemti būsimo kūdikio sveikatą. Nėštumo metu dažniausiai prireikia vaistų galvos, dantų skausmui malšinti, taip pat temperatūrai mažinti. Nuskausminamieji vaistai, dar vadinami analgetikais, gali būti nereceptiniai arba receptiniai. Nors receptiniai vaistai paprastai pasižymi stipresniu nuskausminamuoju poveikiu, jie paprastai kelia ir didesnį pavojų besivystančiam kūdikiui. Nereceptiniai… Skaityti toliau »

Vanduo nėštumo metu: kodėl besilaukiant svarbu vartoti daug skysčių

Vanduo yra gyvybiškai svarbus žmogaus organizmui. Jis padeda maisto medžiagoms patekti į ląsteles, pašalina toksinus, reguliuoja kūno temperatūrą, padeda virškinimui ir atlieka daugybę kitų funkcijų. Vanduo sudaro 60-70 procentų žmogaus kūno masės. Vanduo nėštumo metu yra dar svarbesnis – vien sveikos mitybos ir vitaminų nepakanka. Besilaukiančioms moterims, rekomenduojama kasdien išgerti ne mažiau kaip 2 litrus vandens, t.y. 8-12… Skaityti toliau »

Vitaminas D kūdikiams. Trūkumo ir pertekliaus požymiai.

Vitaminas D kūdikiams būtinas Svarbiausia jo funkcija – padėti organizmui įsisavinti kalcį ir apsaugoti nuo rachito. Vitaminą D organizmas sugeba pasigaminti pats, jo gamyba vyksta odoje veikiant saulės spinduliams. Lietuvoje, taip pat ir kitose panašaus klimato šalyse, ištisus metus gaunamas saulės spindulių kiekis yra per mažas, kad būtų pagaminamas pakankamas vitamino D kiekis, todėl jo reikia gauti papildomai maisto… Skaityti toliau »

Kaip išsirinkti patalynę dar kokybiškesniam miegui?

Apie miego reikšmę kalbama tikrai nemažai. Miegas – tai organizmo būsena, kada atsiribojama nuoišorinio pasaulio, ir bandoma atkurti jėgas. Turbūt kiekvienam yra žinoma, kad miegoti reikėtų bentaštuonias valandas per parą, bet ar kada susimąstėte, kad patalynė taip pat turi didelę reikšmę jūsųpoilsiui? Taigi, kokiomis savybėmis pasižymi įvairios patalynės rūšys, ir kokia patalynė galėtųužtikrinti kokybiškiausią miegą?

Vaikas čiulpia pirštą: kada reikia sunerimti

Vaikas čiulpia pirštą – viena labiausiai paplitusių diskusijų temų tarp „naujai iškeptų“ tėvų, o neretai ir močiučių ar kitų giminaičių. Pasakojimai apie vaikus, kurie čiulpė pirštą ir dabar neva turi plonesnį nykštį tampa legendomis. Tačiau ar iš tikrųjų tokie atvejai tiesa, ar matėme savo akimis, o gal tik įtikėjome močiučių pasakojimais ir pasakojame juos kitiems jauniems tėvams?

Anemija vaikui. Kaltas pienas?

Anemija vaikui, liaudyje dar vadinama mažakraujyste – tai liga, pasireiškianti sumažėjusiu hemoglobino kiekiu kraujyje ir dėl to suprastėjusiu kraujo gebėjimu pernešti deguonį. Vaikams anemija dažniausiai pasireiškia sumažėjusiu apetitu, padidėjusiu dirglumu, greitu nuovargiu,  galvos skausmu, neįprastu tam tikrų produktų noru.

Kūdikio miego laikas dieną pagal amžių

Geras miegas būtinas kiekvieno vaiko augimui ir vystymuisi. Svarbus ne tik kūdikio miego laikas naktį, bet ir dieną, todėl būtina palaikyti tinkamą dienos miego ritmą. Vienos mamos užmigdo kūdikius per kelias minutes, kitos vargsta pusvalandį ir daugiau.

Lydytas sviestas (Ghi) – sveikas pasirinkimas vaikų mityboje

Ghi, kitaip vadinamas lydytas  sviestas Indijoje naudojamas per amžius. Lietuvoje taip pat, kad sviestas ilgiau nesugestų, pagal tą pačią technologiją apdorodavo kaimišką sviestą. Atsiradus pramoninei sviesto gamybai lydytas sviestas buvo užmirštas, o dabar vėl atrandami lydyto sviesto privalumai.

Hemoglobino norma vaikams pagal amžių

Hemoglobinas – tai geležies turintis kraujo baltymas, organizme prisijungiantis ir pernešantis deguonį. Trūkstant organizme hemoglobino, vystosi anemija, liaudyje vadinama mažakraujyste. Hemoglobino norma vaikams skiriasi priklausomai nuo amžiaus.