Kaip pasirūpinti savo sveikata pandemijos laikotarpiu?

Parengta admin | 20 rugsėjo, 2022
Kaip pasirūpinti savo sveikata pandemijos laikotarpiu

Pastarieji metai daugeliui žmonių buvo sunkūs. Kiekvienas iš mūsų patyrėme stiprių emocijų. Mes nerimaujame dėl to, kas bus toliau, ir svarstome, ką galime padaryti dabar, kad padėtume sau ir kitiems. Pagalvokime, kaip pasirūpinti savo sveikata pandemijos metu.

Keletas patarimų, kaip geriau prižiūrėti savo kūną

  • Gerkite daug vandens, geriausia šilto.

Tai vienas iš tų patarimų, kuriuos turėtume atsiminti visada. Mitybos specialistai rekomenduoja dieną pradėti nuo stiklinės drungno vandens. Tokiu būdu paskatinsime virškinimo sistemos funkcionavimą. Savo ruožtu šilto vandens gėrimas teigiamai veikia kraujotakos sistemą. Dėl karščio išsiplečia kraujagyslės ir kraujas efektyviau cirkuliuoja visame kūne.

  • Būkite fiziškai aktyvūs.

Ar žinojote, kad mankšta teigiamai veikia psichinę ir fizinę savijautą? Fizinis aktyvumas padeda didinti širdies ir kraujagyslių sistemos pajėgumą ir palaiko imuninę sistemą. Specialistai pabrėžia, kad reguliari mankšta mažina peršalimo ir infekcijų riziką, nes skatina imuninės sistemos ląstelių darbą. Reguliarus mėgstamų pratimų atlikimas taip pat pagerina nuotaiką ir leidžia pailsėti. Fizinis aktyvumas yra ne kas kita, kaip gydymas, užkertantis kelią daugeliui ligų. Tinkamai pasirinktas sveikatingumo centras, tai galimybė ne tik aktyviai sportuoti, bet ir gauti visą reikiamą specialistų konsultaciją ir priežiūrą, kas ypač būtina pandemijos metu.

Mitybos specialistai ir gydytojai jau seniai skatina žmones kasdien valgyti vaisius ir daržoves. Jei nemėgstate valgyti daug žalių vaisių ir daržovių, pabandykite iš jų ruošti sultis ar kokteilius. Tai patogus būdas vienu metu suvalgyti kelias porcijas vaisių ir daržovių.

  • Pakankamai išsimiegokite. Jūsų organizmui reikia 7-8 valandų miego.

Nuo mažens girdime, kad miegas yra naudingas sveikatai. Sunku nesutikti su šiuo teiginiu. Tinkamas miegas yra būtinas tinkamam kūno funkcionavimui. Svarbu žinoti, kad skirtingoms amžiaus grupėms optimalus yra skirtingas miego valandų skaičius. Rekomendacijos vaikams – 9-11 valandų, o 18-64 metų žmonėms optimalus laikas yra 7-9 valandos. Per tiek laiko organizmas atsinaujina ir jame vyksta visi atstatymo procesai. Dėl to žmonėms, kurie reguliariai miega per mažai, pablogėja pažinimo funkcija ir dažnai susilpnėja imunitetas.