Arbatos nėštumo metu: kurias vartoti saugu?

Parengta admin | 15 sausio, 2021

Arbatos nėštumo metuArbatos nėštumo metu gėrimas daugeliui moterų yra būdas pailsėti, atsigauti po sunkios dienos, papildyti organizmą skysčiais. Norisi šiais arbatų privalumais mėgautis ir besilaukiant, tačiau ar visas arbatas nėštumo metu vartoti saugu?

Gydytojai rekomenduoja nėštumo metu riboti suvartojamo kofeino kiekį. Saugus nėščiajai suvartoti per parą kofeino kiekis yra dviejuose puodeliuose nestiprios kavos. Šiek tiek mažiau nei kavoje, kofeino yra juodojoje bei žaliosiose arbatose. Taigi, neribotai gerti nei kavos, nei juodos bei žalios arbatų nepatariama.

Kofeinas praeina pro placentos barjerą ir patenka į kūdikio kraujotaką, o kūdikio organizmas nesugeba jo metabolizuoti taip kaip suaugusiojo, todėl didelis suvartojamo kofeino kiekis gali pakenkti kūdikiui. Juodąją arba žaliąją arbatą galima keisti kofeino neturinčia raudonaja arbata, kuri gaunama iš afrikoje augančio medaus krūmo.

Vaistažolių arbatose kofeino nėra, tačiau tai nereiškia, kad jas saugu vartoti. Vaistažolėse yra kitų cheminių junginių, kurie gali būti žalingi besilaukiančiai moteriai ir kūdikiui.

Arbatos, kurias saugu vartoti nėštumo metu:

Aviečių lapų arbata. Šios arbatos vieną puodelį per dieną saugu vartoti nuo 24 savaitės. Joje daug kalcio ir magnio, kurie naudingi gimdos tonusui palaikyti ir norint išvengti stipraus kraujavimo po gimdymo. Aviečių lapų arbata tinka nėščiosioms peršalimo metu.

Imbiero arbata. 2-3 puodeliai imbiero šaknies arbatos tinka nėščiajai, kurią kamuoja rytinis pykinimas, taip pat peršalimo metu esant gerklės skausmui.

Pipirmėčių arbata. Pipirmėtės padeda esant pykinimui ir vėmimui, atpalaiduoja pilvos spazmus, padeda nuo pilvo pūtimo, veikia raminančiai – padeda esant stresui ir nemigai.

Raudonoji arbata (medaus krūmo, Rooibos). Joje gausu antioksidantų, kalcio, magnio. Teigiamai veikia virškinimą, padeda esant rėmens graužimui.

Dilgėlių arbata. Dilgėlių arbatoje gausu geležies, kalcio ir magnio, ji ypač tinka norint išvengti anemijos.

Kiaulpienių arbata. Kiaulpienių arbata pasižymi švelniu diuretiniu poveikiu – padeda iš organizmo pašalinti skysčius esant tinimams.

Arbatos, kurių geriau vengti nėštumo metu:

  • Šalavijų
  • Čiobrelių
  • Ramunėlių
  • Petražolių

Daugelio kitų vaistažolių arbatų poveikis nėščioms moterims yra nepakankamai ištyrinėtas, todėl be reikalo geriau nepiktnaudžiauti, taip pat geriant bet kokią arbatą, geriau apsiriboti vienu puodeliu, kad potenciali rizika būtų mažesnė.