Kaip įgauti reikalingų motinystės žinių, besilaukiant pirmojo kūdikio?

Parengta | 28 gruodžio, 2021
Kaip įgauti reikalingų motinystės žinių, besilaukiant pirmojo kūdikio?

Kūdikio laukimas, ypatingai pirmasis, kiekvienai moteriai yra pats ypatingiausias. Dažnai besikeičiantys hormonai moteriai įneša nemažai nuotaikų kaitos, begalinis džiaugsmas neretai persipina su nerimu ir nežinia.

Kūdikio laukimas ir troškimas būti gera mama

Kiekviena moteris labai laukia susitikimo su savo kūdikiu, bet tuo pačiu daugeliui nerimą kelia mintys apie tai, ar sugebės būti gera mama. Tačiau mama nei gera, nei bloga nė viena moteris negimė iškart. Būti mama moteris dažniausiai mokosi iš savo mamos, senelės pavyzdžio, o labiausiai – intuityviai iš savo kūdikio. Tačiau net jeigu išmokti motinystės neįmanoma, tai bent jau įgauti tam tikrų žinių apie naujagimio priežiūrą tikrai galima.

Nėščiųjų kursai – kas tai?

Daugybę metų organizuojami užsiėmimai besilaukiančioms moterims padeda susipažinti su naujagimio žindymu, metodais, gimdyvės spenelių priežiūra ir mityba. Šių kursų metu moterys sužino, kaip užmegzti artimą ryšį su savo kūdikiu, ir kiek daug nuo jos pačios priklauso vaikelio savijauta.

Naujagimio žindymas – būdas kurti tarpusavio ryšį

Pats svarbiausias dalykas jau pirmąją susitikimo su kūdikiu akimirką yra naujagimio žindymas, kuris kai kurioms moterims tampa nemenku iššūkiu. Užsiėmimų metu yra aptariamos dažniausiai pasitaikančios žindymo klaidos, mamos pieno sudėtis ir jo nauda mažyliui. Tuo pačiu aptariama ir moters krūtų priežiūra žindymo metu, žindymo technikos, kurios leidžia kūdikiui ir mamai mėgautis šiuo procesu.

Žindymas yra ne tik būtinieji poreikiai – maistas, žindymas yra tarpusavio ryšio kūrimas tarp mamos ir vaikelio. Tai saugumas, užtikrintumas ir sveikata. Todėl labai svarbu suprasti, kodėl svarbu žindyti kūdikį, ir kaip maitintis pačiai, kad kūdikis jaustųsi gerai. Juk kai kūdikis yra ramus, rami ir gimdyvė, o tai neabejotinai sukuria saugią ir sveiką aplinką mažyliui vystytis ir augti.

Vyro svarba vaikelio auginime

Vyrų įsitraukimo į vaikelio auginimą tendencijos labai džiugina. Vis daugiau jų dalyvauja ir nėščiųjų kursuose kartu su antrosiomis pusėmis. Tai padeda ne tik moteriai įgauti reikalingų motinystės žinių, bet ir vyrams suvokti, koks svarbus jų tėvystės vaidmuo vaiko ir pagimdžiusios moters gyvenime.