Hemoglobino norma vaikams pagal amžių

Parengta admin | 1 sausio, 2021

Hemoglobino norma vaikamsHemoglobinas – tai geležies turintis kraujo baltymas, organizme prisijungiantis ir pernešantis deguonį. Trūkstant organizme hemoglobino, vystosi anemija, liaudyje vadinama mažakraujyste. Hemoglobino norma vaikams skiriasi priklausomai nuo amžiaus.

Naujagimio hemoglobino kiekis būna didesnis nei suaugusio, kadangi nėštumo metu sukaupto hemoglobino rezervo turi pakakti iki kol kūdikiui sukaks 6 ar daugiau mėnesių ir jis bus primaitinamas tirštu maistu. Mamos piene ir įprastuose pieno mišiniuose ir geležies beveik nėra, todėl nuo gimimo iki 6 mėnesių sukauptas hemoglobino kiekis organizme nuosekliai mažėja.

Hemoglobino norma vaikams pagal amžių

Dažnai padarę kūdikiui ar vaikui kraujo tyrimą, tėvai tikisi tokios pačios hemoglobino reikšmės kaip ir suaugusiems ir susirūpina gavę mažesnę reikšmę, tačiau tik paaugystėje hemoglobino normos priartėja prie suaugusiųjų.

Normalus hemoglobino kiekis naujagimiui – nuo 140 iki 200 mg/l.

Normalus hemoglobino kiekis kūdikiui nuo 1 mėn iki 6 mėn – nuo 95 iki 130 mg/l.

Normalus hemoglobino kiekis kūdikiui nuo 6 mėn iki 4 metų – nuo 110 mg/ml ir daugiau.

Normalus hemoglobino kiekis vaikui nuo 5 iki 12 metų – 115 mg/l ir daugiau.

Normalus hemoglobino kiekis paaugliams nuo 12 iki 16 metų – 120 mg/l ir daugiau.

Vyresniems nei 16 metų vaikams normalus hemoglobino kiekis toks pat kaip suaugusiesiems – vyrams – 138 – 172 mg/l, moterims – 121 – 151 g/l.

Esant hemoglobino kiekiui žemiau normos, vystosi anemija, dar kitaip vadinama mažakraujyste, vaikams dažniausiai pasireiškiančia apetito stoka, greitesniu nuovargiu, blyškia oda ir gleivinėmis, oro trūkumu. Anemija gydoma geležies preparatais.