Riebalai vaiko mityboje: geriau daugiau nei mažiau

Riebalai vaiko mitybojeDažnai mamos, norėdamos išvengti nutukimo ateityje, riboja vaikui duodamo maisto riebumą ar net visai neduoda daug riebalų turinčio maisto. Riebalai vaiko mityboje yra ypač svarbūs vaikams pirmaisiais dviem jų gyvenimo metais. Taigi, vengti riebalų mažo vaiko maiste yra didelė klaida.

Riebalai vaikų mityboje yra būtini augimui ir nervų sistemos vystymuisi, jie sudaro du trečdalius vaiko galvos smegenų masės. Pirmaisiais dviem vaiko gyvenimo metais smegenų masė didėja sparčiausiai, todėl būtina užtikrinti pakankamą su maistu gaunamų riebalų kiekį. Ilgą laiką gaunat per mažai riebalų su maistu gali sutrikti vaiko smegenų vystymasis ir funkcija. Riebalai mityboje teikia didelę dalį vaikui reikalingos energijos, padeda įsisavinti riebaluose tirpius vitaminus.

Vaikas iki dvejų metų pusę savo dienos kalorijų turi gauti iš riebalų. Riebalų poreikiui patenkinti reikia rinktis pilno riebumo pieną, jogurtą, sūrį, riebią žuvį ir kitus produktus, ir tik vyresniam nei dvejų metų vaikui mažinti suvartojamų produktų riebumą ir palaipsniui sumažinti iš riebalų gaunamų kalorijų kiekį iki maždaug vieno trečdalio.

Paskutinį kartą atnaujinta 12 gegužės, 2020

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *