Kategorijos archyvai: Šlapimo išsiskyrimo sistemai

Vaistažolės šlapimo išsiskyrimo sistemai.

Beržas

Beržas – tai vienas dažniausių Lietuvoje natūraliai augančių medžių. Medicinoje naudojamos dvi beržų rūsys: plaukuotasis beržas (Betula pubescens) ir karpotasis beržas (Betula pendula). Vaistinė žaliava – beržų lapai ir pumpurai. Beržų lapai skinami gegužės mėnesį, pumpurai – vasario – kovo mėnesiais. Beržų lapų ir pumpurų preparatai vartojami kaip dezinfekuojanti, šlapimo ir tulžies išsiskyrimą skatinanti  priemonė.

Mėlynė

Mėlynė (Vaccinium myrtillus) – tai daugiametis visžalis uoginis puskrūmis, paplitęs Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos miškuose, dažnas ir Lietuvoje. Vaistinė žaliava – mėlynių vaisiai ir lapai. Mėlynių vaisiuose kaupiasi pektinai, raugai, organinės rūgštys, antocianai, vitaminai. Lapuose randama flavanoidų, vitamino C ir kt. Mėlynės dėl sudėtyje esančių raugų ir organinių rūgščių pasižymi antibakteriniu poveikiu, todėl tinka esant viduriavimui.

Kadagys

Paprastasis kadagys (Juniperus communis) – tai daugiametis visžalis augalas, paplitęs pušynuose, mišriuose miškuose, upių ir kalvų šlaituose, auginamas kaip dekoratyvinis augalas. Kadagys yra vienas iš seniausiai vartojamų vaistinių augalų, gydymui jį naudojo senovės Egipte, Graikijoje, Romoje. Kadagį naudojo ir Šiaurės Amerikos indėnai. 

Takažolė

Paprastoji takažolė (Polygonum aviculare) – tai labai plačiai paplitęs Lietuvoje augalas, augantis dažnai mindomose vietose – ant takų, pakelėse. Vaistinė žaliava – takažolės žolė. Joje kaupiasi flavanoidai, gleivės, vitaminas K, karotinoidai, mineralinės medžiagos, dervos  ir kt. 

Meškauogė

Meškauogė (Arctostaphylos uva ursi) – tai visžalis krūmokšnis, augantis Europos, Šiaurės Amerikos, Azijos miškuose. Meškauogė gydymui buvo naudojama jau Amerikos vietinių gyventojų – indėnų. Kol nebuvo atrasti antibiotikai tai buvo pagrindinis vaistas šlapimo pūslės ir šlapimtakių uždegimui gydyti.

Bruknė

Bruknė (vaccinium vitis – idaea) – tai daugiametis visžalis iki 25 cm aukščio uoginis krūmokšnis, augantis miškuose. Vaistinė žaliava – bruknių lapai ir vaisiai. Bruknės pasižymi priešuždegiminiu, antiseptiniu bei šlapimo išsiskyrimą skatinančiu poveikiu.