Meškauogė

Paskelbta | 24 balandžio, 2008

Atnaujinta 26 sausio, 2020

MeškauogėMeškauogė (Arctostaphylos uva ursi) – tai visžalis krūmokšnis, augantis Europos, Šiaurės Amerikos, Azijos miškuose. Meškauogė gydymui buvo naudojama jau Amerikos vietinių gyventojų – indėnų. Kol nebuvo atrasti antibiotikai tai buvo pagrindinis vaistas šlapimo pūslės ir šlapimtakių uždegimui gydyti.

Šiandieninėje medicinoje meškauogės lapai naudojami šlapimo takų infekcijoms gydyti bei šlapimo išsiskyrimui skatinti. Meškauogės lapuose esantys antimikrobiškai veikiantys junginiai yra įsiurbiami į kraują skrandyje ir pašalinami per inkstus. Čia jie naikina bakterijas ir slopina uždegimą.

Užpilo gamyba: 2 – 3 gramus džiovintų meškauogės lapų užplikyti stikline verdančio vandens, palaikyti 15 min. Vartoti 4 – 5 kartus per dieną.

Įspėjimai: Kadangi meškauogės lapuose esančių medžiagų veikimui reikalinga šarminė šlapimo terpė, vartojant meškauogę slapimo takų infekcijoms gydyti reikia vengti rūgštinių produktų – citrusinių vaisių, pomidorų ir kt. Nerekomenduojama meškauogės vartoti nėščioms ir maitinančioms moterims, taip pat žmonėms turintiems padidėjusį kraujospūdį. Nevartoti ilgą laiką.