Kategorijų archyvai: Virškinimo ligos

Virškinimo ligos.

Rūgštingumo mažinimas protonų siurblio inhibitoriais – kada vartoti būtina, o kada pavojinga.

Protonų siurblio inhibitoriai (PSI) – vieni dažniausiai vartojamų vaistų Lietuvoje ne tik tarp rūgštingumą mažinančių preparatų, bet ir apskritai. Dažniausiai vartojami PSI – omeprazolis, pantoprazolis, esomeprazolis, lanzoprazolis, rabeprazolis. Pagal suvartojimą kiekį protonų siurblio inhibitorius lenkia tik vaistai, skirti širdies ir kraujagyslių sistemai. Rūgštingumo mažinimas protonų siurblio inhibitoriais vartojant juos neteisingai tampa gana pavojinga tendencija. Skrandžio rūgštis yra normali… Skaityti toliau »

Vaistai nuo refliukso

Vaistai nuo refliukso – vieni dažniausiai vartojamų vaistų Lietuvoje. Refliuksas, dar kitaip vadinamas rėmuo – tai rūgštaus skrandžio turinio patekimas atgal į stemplę ir sukeliantis graužimo, deginimo jausmą. Nemalonūs pojūčiai gali plisti į gerklę, kaklą, sukelti sausą dirginantų kosulį, kartumą burnoje, pykinimą. Jei simptomai kartojasi dažniau kaip du kartus per savaitę tai įvardijama kaip gastroezofaginio refliukso liga –… Skaityti toliau »

Vidurių užkietėjimas. Priežastys. Gydymas.

Vidurių užkietėjimas – kas tai? Vidurių užkietėjimas (obstipacija) – tai žarnų motorinės funkcijos sutrikimas kai žarnų turinys užsilaiko storosiose žarnose, dėl ko iš formuojamų išmatų įsiurbiama per daug vandens. Užkietėjus viduriams racionaliai maitindamasis žmogus tuštinasi rečiau nei kas 48 valandas. 

Rėmuo. Padidėjęs rūgštingumas. Priežastys, gydymas, profilaktika.

Rėmuo (gastroezofaginis refliuksas) atsiranda kai rūgštus skrandžio turinys patenka į stemplę ir sukelia nemalonų deginimo pojūtį, skausmą duobutėje po krūtinkauliu, skrandžio pilnumo jausmą, nemalonų skonį burnoje, maisto atpylimą ir kt. Rėmuo paprastai pasireiškia po valgio ar atsigulus. Rėmenį sukelia nepakankamas stemplės rauko, neleidžiančio skrandžio turiniui patekti atgal į stemplę, tonuso sumažėjimas ir nepakankamas užsidarymas.