Kategorijų archyvai: Virškinimo ligos

Virškinimo ligos.

Refliuksas. Vaistai nuo rėmens ir padidėjusio rūgštingumo.

Refliuksas, dar kitaip vadinamas rėmuo – tai rūgštaus skrandžio turinio patekimas atgal į stemplę ir sukeliantis graužimo, deginimo jausmą. Nemalonūs pojūčiai gali plisti į gerklę, kaklą, sukelti sausą dirginantų kosulį, kartumą burnoje, pykinimą. Jei simptomai kartojasi dažniau kaip du kartus per savaitę tai įvardijama kaip gastroezofaginio refliukso liga – GERL. GERL ir refliukso simptomai: Pykinimas Krūtinės skausmas Skausmas… Skaityti toliau »

Vidurių užkietėjimas. Priežastys. Gydymas.

Vidurių užkietėjimas – kas tai? Vidurių užkietėjimas (obstipacija) – tai žarnų motorinės funkcijos sutrikimas kai žarnų turinys užsilaiko storosiose žarnose, dėl ko iš formuojamų išmatų įsiurbiama per daug vandens. Užkietėjus viduriams racionaliai maitindamasis žmogus tuštinasi rečiau nei kas 48 valandas. 

Rėmuo. Padidėjęs rūgštingumas. Priežastys, gydymas, profilaktika.

Rėmuo (gastroezofaginis refliuksas) atsiranda kai rūgštus skrandžio turinys patenka į stemplę ir sukelia nemalonų deginimo pojūtį, skausmą duobutėje po krūtinkauliu, skrandžio pilnumo jausmą, nemalonų skonį burnoje, maisto atpylimą ir kt. Rėmuo paprastai pasireiškia po valgio ar atsigulus. Rėmenį sukelia nepakankamas stemplės rauko, neleidžiančio skrandžio turiniui patekti atgal į stemplę, tonuso sumažėjimas ir nepakankamas užsidarymas.