Kategorijų archyvai: Imunitetui

Kvercetinas – kas tai?

Kvercetinas – tai augalinis pigmentas flavanoidas, vienas iš augalinių cheminių junginių polifenolių grupės. Kvercetinas pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis. Jis randamas daugelyje augalų ir augalinių maisto produktų – daugiausia jo raudonuosiuose svogūnuose, kopūstuose, įvairiose uogose, raudonosios vynuogės. Kvercetinas: nauda Kvercetinas, kaip ir kiti flavanoidų grupės junginiai, pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis, padeda kovoti su infekcijomis, apsaugo nuo žalingo laisvųjų radikalų… Skaityti toliau »

Greipfrutų sėklų ekstraktas – natūralus antibiotikas

Greipfrutų sėklų ekstraktas yra natūralus plataus spektro antibiotikas, efektyviai veikiantis daugelį bakterijų, grybelių ir virusų, stiprinantis organizmo imunitetą. Jo veikimas yra įrodytas moksliniais tyrimais [1], jis yra saugus vartoti ilgą laiką lėtinėms infekcijoms gydyti, neturi pašalinio poveikio, retai sukelia alergines reakcijas. Preparatai su greipfrutų sėklų ekstraktu gali būti vartojami ir į vidų ir išoriškai. Greipfruitų  sėklų ekstraktas gali… Skaityti toliau »

Kordicepsas – ar tai tikrai grybas?

Vis daugiau dėmesio šiandien sulaukia Rytuose jau nuo senų laikų vartojamas, tačiau mums dar neįprastas kordicepsas (kordycepsas). Tai vienas labiausiai vertinamų natūralių vaistų Kinijoje, dar vadinamas  augalu imperatoriumi, ilgaamžiškumo grybu ir kitais didingais pavadinimais. Taigi, kas iš tikrųjų yra kordycepsas ir kuo jis naudingas sveikatai?

Lykopenas

Lykopenas yra raudonos arba rožinės spalvos augalinis pigmentas, pasižymintis stipriomis antioksidacinėmis savybėmis. Jo daug pomidoruose, arbūzuose, čili pipiruose, greipfruituose. Organizme lykopenas kaupiasi kepenyse, plaučiuose, prostatoje, žarnyne, odoje.

Bičių pikis (propolis)

Propolis, arba bičių pikis, yra dervinga, stipraus kvapo medžiaga, kurią bitės surenka nuo medžių lipnių pumpurų ir ūglių ir naudoja avilio plyšiams klijuoti. Bičių pikio gydomosios savybės žinomos jau seniai. Senovės egiptiečiai propolį naudojo mirusiųjų kūnų balzamavimui, inkų civilizacija žinojo apie propolio priešuždegiminį poveikį. Šiandien propolio gydomosios savybės yra įrodytos moksliniais tyrimais.