Kategorijų archyvai: Širdies ir kraujagyslių sistemai

Širdies ir kraujagyslių sistemai.

Kaip sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje?

Kaip sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje? Klausimas, neretai kylantis gavus profilaktiškai atlikto kraujo tyrimo atsakymą. Cholesterolis – tai į riebalus panaši medžiaga, organizme atliekanti daygelį gyvybiškai svarbių funkcijų. Cholesterolis įeina į ląstelių sienelių sudėtį, dalyvauja steroidinių hormonų sintezėje, tulžies gamyboje bei vitamino D sintezėje [1]. Cholesterolis gaunamas iš dviejų šaltinių – dalis jo pagaminama organizme kepenyse, kita dalis gaunama… Skaityti toliau »

Kofermentas Q10 (ubichinonas)

Kofermentas Q10 (dar žinomas kaip ubichinonas, vitaminas Q) – tai į vitaminus panaši riebaluose tirpi medžiaga, gaminama visuose organizmo audiniuose. Ubichinonas yra būtinas energijai gamintis organizmo ląstelėse. Dalyvaujant šiam kofermentui maiste esanti energija paverčiama į ląstelių naudojamą energijos formą – adenozintrifosfatą (ATP). Didžioji dalis kofermento Q10 yra kaupiama širdies raumenyje. Ubichinonas pagerina širdies raumens funkciją, ypač esant širdies nepakankamumui,… Skaityti toliau »

Lecitinas

Lecitinas yra į riebalus panaši sudėtinė medžiaga, natūraliai randama kiekvienoje organizmo ląstelėje. Lecitinas priklauso medžiagų grupei, vadinamai fosfolipidais. Fosfolipidai įeina į visų organizmo ląstelių membranų sudėtį ir yra būtini daugeliui organizmo funkcijų.  Lecitino nauda Nauda nervų sistemai Lecitinas organizme skyla į choliną ir inozitolį. Cholinas dalyvauja nervinio impulso perdavime, yra nervinių ląstelių neuronų, dangalų ir skysčių sudedamoji dalis.… Skaityti toliau »