Kategorijų archyvai: Šeimos planavimas

Sveika šeima. Šeimos planavimas. Nėštumas. Vaikų sveikata.

Kodėl verta išsaugoti savo vaiko virkštelės kraują

Kodėl verta išsaugoti savo vaiko virkštelės kraują? Dar visai neseniai po kūdikio gimimo buvo įprasta išmesti jo placentą ir virkštelę, taip sunaikinant brangias kamienines ląsteles. Tačiau šiuo metu daugėja tėvų, kurie nusprendžia surinkti savo vaiko virkštelės kraują ir saugoti jį kamieninių ląstelių banke. Dėl aukštų kamieninių ląstelių surinkimo ir saugojimo procedūrų standartų jų savybės gali būti išsaugotos net… Skaityti toliau »

Skubi kontracepcija: ką vertėtų žinoti kiekvienam

Skubi kontracepcija – tai skubios kontracepcijos metodas, efektyviai apsaugantis nuo nėštumo po nesaugių lytinių santykių. Laiku išgėrus ekstrinės kontracepcijos tabletes galima išvengti neplanuoto nėštumo, tačiau, deja, dar ne visos moterys apie tai žino. Skubios kontracepcijos tabletės efektyvios praėjus ne daugiau 72 valandų  po nesaugių lytinių santykių, efektyvumas didesnis išgėrus jas kuo greičiau.

Kontracepcija: apsaugos nuo nėštumo priemonių apžvalga

Norinti išvengti neplanuoto nėštumo, būtina pasirinkti tinkamą apsisaugojimo priemonę dar vadinamą kontracepcija. Tinkamą apsaugos būdą pagal savo poreikius galima pasirinkti iš daugelio kontracepcijos rūšių: mechaninės kontracepcijos, kontraceptinių tablečių, žiedo, pleistro, spiralės ar kt.