Kategorijų archyvai: Ligos ir vaistai

Rūgštingumo mažinimas protonų siurblio inhibitoriais – kada vartoti būtina, o kada pavojinga.

Protonų siurblio inhibitoriai (PSI) – vieni dažniausiai vartojamų vaistų Lietuvoje ne tik tarp rūgštingumą mažinančių preparatų, bet ir apskritai. Dažniausiai vartojami PSI – omeprazolis, pantoprazolis, esomeprazolis, lanzoprazolis, rabeprazolis. Pagal suvartojimą kiekį protonų siurblio inhibitorius lenkia tik vaistai, skirti širdies ir kraujagyslių sistemai. Rūgštingumo mažinimas protonų siurblio inhibitoriais vartojant juos neteisingai tampa gana pavojinga tendencija. Skrandžio rūgštis yra normali… Skaityti toliau »

Kaip išmanusis telefonas veikia regėjimą

Ar įmanoma sumažinti akių įtampą? Juk trumparegystės korekcija yra sudėtingas procesas, kuris gali užtrukti daugelį metų ir neduoti jokių rezultatų. Kaip tėvai turėtų elgtis, kad išsaugotų savo vaikų regėjimą? Atsakymas į šį klausimą yra dviprasmiškas, nes trumparegystę lemia įvairūs veiksniai. Bendrosios specialistų rekomendacijos padės suformuluoti algoritmą, kurio reikia laikytis, kad ateityje būtų išvengta problemų.  Telefono įtaka regėjimui Šiais… Skaityti toliau »

Priklausomybė nuo nosies purškalų. Kaip ją palengvinti?

Priklausomybė nuo nosies purškalų – viena dažniausių savigydos nuo peršalimo ligų sukeltų sveikatos problemų. Liaudyje sakoma – “sloga – ne liga”, tačiau nuolat bėganti ar stipriai užgulusi nosis gali ženkliai apsunkinti gyvenimą, ypač jei nėra galimybės likti namuose, reikia eiti į darbą ar užsiimti kita veikla. Nosis – sudėtingas organas. Ji sušildo iš aplinkos patenkantį orą prieš jam… Skaityti toliau »

Gulsčioji serenoja

Gulsčioji serenoja (serenoa repens, sabal serulatae) – tai nedidelio aukščio lėtai auganti palmė, užauganti iki 3 metrų aukščio, kilusi iš pietrytinės Jungtinių Amerikos Valstijų dalies. Šis augalo vaisių ekstraktas plačiai vartojamas maisto papilduose vyrams, skirtiems pagerinti prostatos sveikatą, pagerinti šlapinimosi funkciją, sumažinti vyrų plaukų slinkimą. Gulsčioji serenoja šlapimo takų funkcijai Šlapinimosi sutrikimai, tokie kaip dažnas ir skubus poreikis… Skaityti toliau »

Kelionės vaistinėlė. Kad ligos negadintų atostogų nuotaikos.

Nors ruošdamiesi kelionei nei vienas nenorime galvoti apie galimas ligas ar sužeidimus, tačiau kartais jų išvengti nepavyksta. Įsigyti mums įprastą vaistą užsienio šalyse gali būti sudėtinga ar net neįmanoma, todėlį tinkamai sukomplektuota kelionės vaistinėlė gali padėti išvengti didelių su liga susijusių nepatogumų bei neplanuotų išlaidų.

Vaistai nuo refliukso

Vaistai nuo refliukso – vieni dažniausiai vartojamų vaistų Lietuvoje. Refliuksas, dar kitaip vadinamas rėmuo – tai rūgštaus skrandžio turinio patekimas atgal į stemplę ir sukeliantis graužimo, deginimo jausmą. Nemalonūs pojūčiai gali plisti į gerklę, kaklą, sukelti sausą dirginantų kosulį, kartumą burnoje, pykinimą. Jei simptomai kartojasi dažniau kaip du kartus per savaitę tai įvardijama kaip gastroezofaginio refliukso liga –… Skaityti toliau »

Meditacijos nauda mūsų organizmui

Šiuo įtampos ir nerimo kupinu laikotarpiu daugelis žmonių išgyvena daugybę neigiamų emocijų, nerimo ir baimės. Visos šios emocijos turi neigiamų pasekmių ne tik psichologinei žmogaus būsenai, tačiau ir kitiems, fiziniams pakitimams. Daugelis net ir tradicinės medicinos specialistų pritaria netradicinę mediciną propaguojantiems gyduoliams, kad praktiškai visi negalavimai yra psichosomatinės kilmės. Gera savijauta yra labai svarbus faktorius, siekiant išvengti daugelio… Skaityti toliau »

Ginekologai įspėja: nevaisingumas gali būti įtakojamas pačių pacienčių

Moterų nevaisingumui įtaką darančių faktorių yra begalė. Tačiau, ginekologų teigimu, viena opiausiu ir nekalčiausių priežasčių vis dėlto yra aplaidi asmeninė sveikatos priežiūra. Pasak jų, nevaisingumui galima užkirsti kelią jeigu visos ligos yra aptinkamos dar jų vystymosi stadijoje. Dėl to reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne kiekviena moteris vis dėlto pas gydytojus lankosi taip, kaip derėtų. Profilaktinė apžiūra – geriausias… Skaityti toliau »

Šiais laikais endokrininės sistemos ligas galima prisišaukti patiems

Su kiekvienais metais pastebite, kad su jūsų sveikata kažkas darosi negerai? Tokie simptomai kaip svorio prieaugis ar mažėjimas, karštis, širdies veiklos sutrikimas, bloga nuotaika gali signalizuoti apie endokrininės sistemos ligas. Tik patyręs endokrinologas gali jums pagelbėti esant minėtoms problemoms bei kitiems simptomams. Ar visada endokrininės sistemos ligos patvirtinamos? Dažnai pasitaiko atvejų, kuomet patys pacientai pradeda nustatinėti sau ligas.… Skaityti toliau »

Norite dantų implantų? Jie gali kainuoti ne tiek ir daug

Turėti gražią šypseną nekainuos daug, jeigu tik tinkamai užsiimsite burnos higiena. Tačiau, odontologų teigimu, net ir nepriekaištinga dantų priežiūra negali garantuoti, kad jūsų dantys visada bus sveiki. Tam tikros dantų ligos gali atsirasti dėl įvairiausių priežasčių, o ne tik senėjimo. Dantų implantavimas dabar yra gana dažnas pasirinkimas ne tik senyvo amžiaus žmonių tarpe. Jaunesni taip pat renkasi šią… Skaityti toliau »

Darbo saugos taisyklių laikymasis – būdas išvengti traumatologo

Darbo saugos taisyklių laikymasis – vienas svarbiausių prioritetų darbe. Darbo sąlygos šiais laikais yra viena iš priežasčių kodėl darbuotojams tenka kreiptis į gydytojus. Kiekvienas traumatologas patvirtins, kad darbo priemonių ir sąlygų užtikrinimas yra geriausia prevencija siekiant užkirsti kelią darbuotojų traumų ir ligų atsiradimui. Fizinį darbą dirbantys darbuotojai ne visur yra saugojami darbdavių, tačiau pastebima tendencija, kad ir patys… Skaityti toliau »

Lytinių lūpų korekcijos dėka galite atsikratyti diskomforto!

Moterims ne visais klausimais malonu šnekėti su gydytojais, o viena labiausiai nerimą keliančių temų – lytinių organų estetikos sukeliantis diskomfortas. Pastebima, kad anksčiau dėl lytinių lūpų korekcijos galimybės kreipdavosi dažniausiai tik vyresnio amžiaus moterys, tačiau situacija keičiasi kardinaliai. Šiuo metu matoma teigiama tendencija ir dėl šios procedūros noriai kreipiasi ir jaunesnės moterys, kurios jaučiasi nepilnavertiškai dėl esamos savo… Skaityti toliau »

Gydytojai nurodo – nevalia ignoruoti klubo sąnario skausmų

Klubo srityje jaučiate nemenką diskomfortą net jeigu neužsiimate jokia fizine veikla? Tai gali būti osteoartirto ligos požymis. Sergant šia liga, sąnariai ima irti ir žmogaus judesiai tampa apriboti. Blogiausia tai, kad ši problema neleidžia tinkamai mėgautis gyvenimu, nes visi judesiai tampa labai apriboti, o blogiausiais atvejais – skausmingi. Tad, pastebėjus nemalonius pojūčius klubo  kitoje srityje, būtina kreiptis į… Skaityti toliau »

Peršalimo ligos: priežastys, profilaktika, gydymas

Peršalimo ligos – tai sezoninės viršutinių kvėpavimo takų ligos, kurias dažniausiai sukelia virusai. Peršalimą gali sukelti daugiau nei 200 skirtingų virusų (rinovirusai, adenovirusai, paragripo virusai ir kiti). Peršalimo ligomis žmogus vidutiniškai suserga 1 – 4 kartus per metus. Peršalimo ligų padažnėja rudens bei žiemos laikotarpiu, atšalus orams, susilpnėjus imunitetui.

Kraujo tyrimas: ką reiškia rezultatai ir santrumpos?

Kraujo tyrimas atliekamas norint nustatyti bendrą organizmo sveikatos būklę, kai kurias ligas, persirgtas infekcijas, genetinius ypatumus. Laboratorija, atlikusi kraujo tyrimą, atsakymą paprastai pateikia kaip ilgą sąrašą, kuriame rezultatai dažniausiai būna pateikti santrumpomis, neretai be paaiškinimų. Šalia tyrimo rezultato paprastai pateikiamos ir normos ribos. Priklausomai nuo laboratorijos, gali skirtis ir matavimo vienetai.