Dantų priežiūra: kokių klaidų svarbu nedaryti?

Parengta | 13 rugsėjo, 2022
Dantų priežiūra: kokių klaidų svarbu nedaryti?

Sveika ir graži šypsena – tai kur kas daugiau, nei vien tik galimybė plačiai šypsotis. Sveika ir graži  šypsena įgalina mus ir daugiau bendrauti, juoktis, gyventi aktyvų socialinį gyvenimą, o taip pat – leis pamiršti, ką reiškia negalėjimas kokybiškai sukramtyti maisto ar patirti fonetikos problemų kalbant. Taigi, akivaizdu, kad visi turime dėti pastangas, kurios mus atvestų į sveiką ir gražią šypseną. Tokia šypsena ir džiaugsimės, jei tik nedarysime tam tikrų klaidų. Tad kokių klaidų, kalbant apie dantų priežiūrą, reikėtų vengti?

Per retai keičiamas dantų šepetėlis

Kad galėtume išsivalyti dantis, mums prireiks dantų pastos, vandens ir dantų šepetėlio. Ir būtent prie šio elemento norėtųsi apsistoti ilgesniam aptarimui. Verta pabrėžti, kad dantų šepetėlis tikrai nėra tas higienos reikmuo, kurį galėtumėte naudoti pusė metų ar dar ilgiau: atminkite, kad jis turėtų būti keičiamas kartą per 3 mėnesius. 

Skalaujant dantis, sunaudojama daug vandens

Dar viena klaida, kurią daro daugelis ta, kad dantų pastos likučius bando išskalauti dideliu kiekiu vandens, manydami, tai – labai sveika. Tačiau iš tiesų yra ne taip – jei skalausite dantis labai dideliu kiekiu vandens, tai ir nuskalausite visas naudingas dantų pastos medžiagas, o tai – tikrai ne į naudą. Taigi, nedarykite šios klaidos ir skalaudami dantis, apsiribokite tik nedideliu kiekiu vandens. 

Nenaudojamas tarpdančių siūlas

Dauguma žmonių galvoja, kad vanduo, dantų pasta ir šepetėlis yra viskas, ko reikia, norint palaikyti dantų švarą. Tačiau tai – didelė klaida: atminkite, kad šios priemonės negalite pašalinti nešvarumų, esančių sunkiai pasiekiamose vietose. Todėl nedarykite dar vienos klaidos – būtinai naudokite tarpdančių siūlą. Juo efektyviai pašalinsite nešvarumus, sunkiai pasiekiamose burnos vietose. 

Per retai atlieka profilaktinę priežiūrą

Dantų priežiūra yra neatsiejama ir nuo profilaktinės patikros. Tačiau ir kalbant apie ją, daugelis daro didelė klaidą – ją atlieka per retai. Taigi, atminkite, kad profilaktinė patikra turėtų būti atliekama 2 kartus per metus. Na, o internetinėje svetainėje https://www.pilene.lt/ galite sužinoti daugiau apie sprendimus gražiai ir sveikai šypsenai sukurti bei palaikyti.