Gydytoja – dermatovenerologė: lazerinės depiliacijos efektyvumas

Parengta admin | 12 gruodžio, 2020

Depiliacija Aleksandrito lazeriu šiandien laikoma vienu efektyviausių nepageidaujamų plaukelių šalinimo metodų. Tai grožio klinikose atliekamų procedūrų kursas, suteikiantis taip trokštamą idealiai lygią ir švelnią odą ir leidžiantis pamiršti kasdienę depiliaciją. Vis dėlto, ryžtą atlikti plaukelių depiliaciją lazeriu dažnai numalšina nemažai iškylančių klausimų, susijusių su lazerio efektyvumu bei pasiruošimu procedūrai. Šįkart mus konsultuoja ir atsakymus į dažniausiai rūpimus klausimus apie depiliaciją lazeriu pateikia „Sapiegos klinikos“ gydytoja-dermatovenerologė Edita Naruševičiūtė-Skripkienė.

Plaukų šalinimas

Procedūros efektyvumas

Vienas dažniausiai užduodamų klausimų gydytojui apie plaukų šalinimą lazeriu – ar ši procedūra tikrai veiksminga? Abejonės dėl procedūros efektyvumo dažnai kyla dėl informacijos trūkumo apie pačią depiliaciją. Lazeris gali skirtingai veikti skirtingo storio bei spalvos plaukelius. Įtakos veiksmingumui turėti gali ir odos spalva, todėl reikalingų procedūrų kiekis ilgalaikiam rezultatui pasiekti dažnai skiriasi. Gydytoja patikina, „plaukelių depiliacija Aleksandrito lazeriu yra labai veiksminga. Jau po pirmų 3 procedūrų plaukelių sumažėja iki 80 procentų“. Vis dėlto, norint pasiekti ilgalaikių rezultatų, reikia atlikti visą depiliacijos kursą, šis dažniausiai reikalauja 5-6 procedūrų atliekamų kas 5-6 savaites.

Pasiruošimas depiliacijai lazeriu

Plaukelių šalinimo lazeriu procedūros planuojamos itin atsakingai, o iki numatyto vizito visada paliekama daugiau laiko. To reikalaujama tam, kad oda būtų tinkamai paruošta. Ir visiškai nesvarbu, kuriai kūno sričiai bus atliekama depiliacija lazeriu  – nugaros, pilvo, veido, kojų, rankų ar bikini – rekomendacijos prieš procedūrą numatytos vienodos. Štai ką reikėtų įsiminti, pasiryžusiems plaukelių šalinimui lazeriu:

  • Iki procedūros reikėtų venkite depiliacijos vašku, cukrumi ar kitais metodais, kurių metu plaukeliai yra išpešami. 
  • Likus kelioms savaitėms venkite intensyvios saulės kaitros.
  • Nesideginkite soliariume bei nenaudokite savaiminio įdegio kremų. Odos įdegis gali sumažinti depiliacijos efektyvumą. Taip pat gali sukelti odos pigmentacijos pokyčius.

Svarbiausia – dėl visų iškylančių klausimų pasikonsultuokite su procedūrą atliksiančiu gydytoju.

Kaip plaukų šalinimas lazeriu palengvina kasdienę odos priežiūrą?

Vienas didžiausių lazerinės depiliacijos suteikiamų privalumų – galimybė pamiršti apie nuolatinę odos priežiūrą bei kasdienį plaukelių šalinimą. Atlikus visą depiliacijos lazeriu kursą plaukeliai nustoja augti. Gydytoja mini, kad gali pasitaikyti vienas kitas plaukelis, tačiau ataugantys yra labai silpni ir dažniausiai iškrenta patys.

Plaukų šalinimas lazeriu yra didžiulis išsigelbėjimas visiems, kenčiantiems nuo padidinto plaukuotumo, dar žinomo kaip hipertrichozė. Ši liga gali kamuoti tiek dėl hormonų disbalanso, tiek dėl genetinių priežasčių. Be to, lazerinė depiliacija leidžia pamiršti apie nemalonius besikartojančius odos bėrimus bei pūlinukus tose vietose, kur plaukeliai yra skutami arba depiliuojami. Sveika ir švelni oda, nereikalaujanti papildomo dėmesio – būtent tai suteikia depiliacija Aleksandrito lazeriu. Gydytojos teigimu, tai viena populiariausių bei efektyviausių plaukelių šalinimo procedūrų visame pasaulyje.

Kam lazerinės procedūros atlikti nerekomenduojama?

Pasitaiko atvejų, kai plaukelius šalinti lazeriu nėra rekomenduojama. Depiliacija Aleksandrito lazeriu neatliekama nėščiosioms, asmenims kenčiantiems nuo aktyvių uždegiminių bėrimų, pavyzdžiui, aknės. Taip pat nuo plaukų šalinimo lazeriu susilaikyti siūloma ir dažnai besilankantiems soliariumuose. Nudegusi oda turėtų pailsėti ir atlikti depiliaciją galima tik praėjus mažiausiai 3 savaitėms.