Nagų grybelio gydymas natūraliomis priemonėmis

Parengta admin | 14 sausio, 2022

Nagų grybelio gydymasNagų grybelis (onichomikozė) – tai infekcinė, labai greitai plintanti grybelinė liga. Nagų grybelio gydymas natūraliomis priemonėmis gali būti taikomas jei grybelis nėra įsisenėjęs. Dažniausiai pėdų ir nagų grybeliu užsikrečiama viešose, drėgnose vietose: pirtyse, baseinuose, saunose, bei ten, kur naudojamasi bendra avalyne: čiuožyklos, boulingo klubai.

Priežastimi gali tapti ir netinkama avalynė, neleidžianti odai kvėpuoti, bei nagų traumos.

Nagų grybelio gydymas

Pagrindiniai simptomai, rodantys, kad Jūs galite būti užsikrėtę grybeliu, tai bet kokie nago plokštelės pakitimai. Suplonėjusi, sustorėjusi ar atšokusi plokštelė, nelygus paviršius ar pakitusi spalva, taip pat tarpupirščių odos perštėjimas ar paraudusi odelė aplink nagą. Pastebėjus vos pirmuosius ligos požymius, svarbu, kuo greičiau imtis priemonių, nes įsisenėjusi liga sukelia ne tik diskomforto pojūtį, bet ir rimtas problemas, kurias atitaisyti bus ne taip ir lengva.

Kol liga nėra įsisenėjusi, Jums gali pagelbėti natūralūs augalai, bei liaudies medicinos patarimai, kuriuos nesunkiai galite išbandyti namų sąlygomis. 

Gydymas

Tikriausiai sunkiai rastumėme tokią virtuvę, kurioje nebūtų svogūnų arba česnakų, kurie tinkami ne tik maisto gardinimui, bet ir gali puikiai pagelbėti gydant grybelį. Pažeistas vietas tiesiog patepkite česnako sultimis. Poveikis pastebimas per 2 savaites. Norėdami gydymui išbandyti svogūną, jo sultis sumaišykite su medumi ir gautą masę tepkite ant pažeistų vietų.

Puikiu antibakteriniu poveikiu pasižymi Didžioji ugniažolė bei Paprastoji kraujažolė, abu augalus galite vartoti vonelėms, pėdoms mirkyti, arba galiteugniažolės nuoviru patepti pažeistas vietas ir leisti susigerti.

Pastebėjus vos pirmuosius ligos požymius, jums puikiai pagelbės Dirvinis asiūklis. Pasigaminkite iš šio augalo nuovirą (1 šaukštas asiūklio, 2 stiklinės vandens, virti 30min.) ir kas keletą valandų patepkite pažeistas vietas, leiskite pilnai susigerti ir nudžiūti.

Pražangialapė mirtenės išgaunamas eterinis aliejus veiksmingai naikina nagų grybelinę infekciją. Išbandykite vonelę pėdoms mirkyti: įlašinkite 15 lašų pražangialapės mirtenės eterinio aliejaus ir įberkite druskos – karštis ir druska sustiprins augalo antigrybelinį poveikį.

Itin veiksminga priemonė nuo grybelio – Penkialapis balamedis. Geriausiam efektui pasiekti, naudokite vonelėms. Į į 600ml. vandens įmeskite 10g. vidinės penkialapio balamežio žievės, virkite ant silpnos ugnies apie 15 min. Atvėsinus iki tinkamos naudoti temperetūros, šiuo nuoviru suvilgytus kompresus dėkite ant pažeistų vietų.

Ąžuolo žievės nuoviras – tinka ne gydymui, bet profilaktikai. Viena iš priežąsčiu, sukelianti grybelį, bei neleidžianti jį greitai įveikti – pėdų prakaitavimas. Ąžuolo žievelės vonelės puikus natūralus būdas pėdų prakaitavimui mažinti. Tad galite daryti voneles tiek gydant grybelį, tiek ir vėliau, siekiant užkirsti kelią jo atsinaujinimui.

Esant dar tik pirmiesiems grybelio požymiams, paraudimus galima tepti arbatmedžio, arba levandų eteriniu aliejumi. Tačiau geriausia praskiesti  vandeniu, nes per didelė aliejaus koncentrcija gali nudeginti odą.

Liaudies medicina

Nemažai patarimų grybeliui gydyti namų sąlygomis randama ir liaudies medicinoje. Ypač daug dėmesio sulaukia vyno bei obuolių actas. Obuolių actu tiesiog tepkite pažeistas vietas keletą kartų per dieną. Su vyno actu galite išbandyti voneles: kruopščiai nuplaukite kojas, ir pamirkykite acte, poveikiui sustiprinti, po procedūros kojas apmaukite medvilninėmis kojinėmis, taip pat suvilgytomis vyno actu ir palikite per naktį. Galite išbandyti voneles su actu bei tamsiu alumi (grybelio bakterijos nyksta rūgščioje terpėje, o alus suminkština odą)

Nagų grybelis labai nemaloni liga. Jis sukelia ne tik estetinį diskomfortą, bet ir nemalonius pojūčius. Tad svarbiausia imtis profilaktinių priemonių, ir užkirsti kelią šiai ligai, nes ji ne tik gali išplisti ir pažeisti kitus nagus, bet ja galite užkrėsti ir kitus šeimos narius.

Profilaktika

Norint užkirsti kelią, svarbiausia priemonė yra higiena, tačiau svarbu ne tik dažnai plauti rankas bei kojas, bet ir kruopščiai jas nusausinti, nes šiluma ir drėgmė – pati tinkamiausia terpė grybeliui. Taip pat reikėtų kovoti su kojų prakaitavimu, ypač uždaroje avalynėje (dėvėti natūralaus pluošto, medvilnines kojines, bei tinkamo dydžio ir geros kokybės batus, kurie leistų pėdoms laisvai kvėpuoti). Vengti dėvėti svetimą avalynę (net jei ir žmogų artimai pažįstate, juk gali būti, kad jis dar pats nežino, kad turi grybelį, nes pirmieji simptomai pasirodo negreitai). Naudoti tik savo higienos priemones, bei rankšluosčius, ypač lankantis viešose vietose (baseinuose, pirtyse, sporto klubuose ir t.t.)

Daugiau informacijos apie nagų grybelį ir jo gydymą galite rasti www.nagugrybelis.com