Narių vertinimas: 5 / 5

Žvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyviŽvaigždutė aktyvi
 

MelatoninasMelatoninas - tai organizme daugiausiai nakties miego metu natūraliai gaminamas hormonas. Pagrindinė melatonino funkcija yra reguliuoti miego ir būdravimo ciklus organizme.

Tamsoje pagaminama daugiau melatonino, tai skatina organizmą ruoštis miegui, dieną šio hormono gamyba sumažėja ir žmogus pabunda. Melatoninas gali būti gaminamas laboratorijoje ir vartojamas kaip vaistas ar maisto papildas miego kokybei pagerinti ir užmigimui palengvinti. 

Melatonino nauda

  • Melatoninas dar vadinamas miego hormonu. Preparatai su melatoninu miegui gerinti įgauna vis didesnį populiarumą. Melatoninas, vartojamas prieš miegą pagreitina užmigimą ir pagerina miego kokybę. Melatoninas gali padėti lengviau užmigti žmonėms, dirbantiems pamaininį darbą, taip pat palengvinti užmigimą keliaujantiems pasikeitus laiko juostoms. 
  • Melatoninas gali padėti sergant sezonine depresija, kurios išsivystymą įtakoja miego ir būdravimo ritmo sutrikimas, susijęs su besikeičiančiu tamsaus ir šviesaus paros meto santykiu. Melatoninas padeda kovoti su stresu. 
  • Melatoninas pasižymi antioksidaciniu poveikiu, padeda kovoti su laisvaisiais radikalais, gali sulėtintii su amžiumi susijusių regėjimo sutrikimų vystymąsi ir ilgiau išsaugoti regėjimo aštrumą. 
  • Melatoninas gali padėti sergant gastroezofaginio refliuko ligai (GERL). 

Melatonino dozavimas

Melatoninas vartojamas 0,5 - 10 mg dozėmis, tačiau geriausia vartoti taip, kaip nurodyta gamintojo etiketėje.

Šalutiniai poveikiai

Kadangi melatoninas natūraliai randamas organizme, preparatai su juo yra pakankamai saugūs. Didesnės dozės retais atvejais gali sukelti pykinimą, galvos skausmą, mieguistumą. Atsargiai melatonino preparatus reikia vartoti su cheminiais antidepresantais bei raminamaisiais vaistais, kadangi gali sustiprėti jų poveikis.

 

 

Parengta pagal www.ncbi.nlm.nih.gov informaciją