Dantų šepetėlis: kaip išsirinkti tinkamą?

Parengta | 19 sausio, 2020

Dantų šepetėlis: kaip išsirinktiDantų šepetėlis: kaip išsirinkti tinkamą? Paprastai jį renkamės pagal spalvą, formą, o kartais sprendimą priimame paveikti reklamos. Dantų šepetėlio pagrindinė funkcija yra efektyviai išvalyti visą burnos ertmę: dantis, dantenas bei liežuvio paviršių. Taigi, kaip pasirinkti tinkamą dantų šepetėli?

Dantų šepetėlis: kaip išsirinkti

Renkantis dantų šepetėlį svarbu atkreipti dėmesį į keletą pagrindinių dalykų:

Rinkitės šepetėlį minkštais šereliais. Minkšti šereliai yra lankstesni, todėl geriau prisitaiko prie dantų formos ir nepažeidžia dantenų, taip pat geriau išvalo dantis ties dantenų kraštais.

Dantų šepetėlio galvutė turi būti pakankamai maža, kad būtų galima lengvai pasiekti visas burnos ertmės vietas. Dantų šepetėlio kotelis turi būti patogus laikyti, neslystantis.

Jei įmanoma, rinkitės dantų šepetėlį su liežuvio valikliu, kadangi didžioji dalis dantų ligas sukeliančių bakterijų kaupiasi ant liežuvio paviršiaus.

Kada reikia keisti dantų šepetėli?

Dantų šepetėlis turi būti keičiamas ne rečiau kaip kartą per tris mėnesius arba pasirodžius pirmiesiems nusidėvejimo požymiams (bet ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius). Jei šepetėlis nusidėvi greičiau nei per 3 mėnesius, tai gali būti ženklas, kad valydami dantis naudojate per didelę jėgą. Tai gali sukelti dantenų pažeidimus,  burnos opeles.

Dantų šepetėlį reikėtų pakeisti nepaisant jo naudojimo trukmės, jei persirgote gripu, peršalimu, gerklės ar burnos ertmės infekcijomis. Bakterijos sukeliančios šiuos susirgimus kaupiasi dantų šepetėlyje ir gali sukelti pakartotiną infekciją.