Gydytojai nurodo – nevalia ignoruoti klubo sąnario skausmų

Parengta | 23 rugsėjo, 2021

Klubo srityje jaučiate nemenką diskomfortą net jeigu neužsiimate jokia fizine veikla? Tai gali būti osteoartirto ligos požymis. Sergant šia liga, sąnariai ima irti ir žmogaus judesiai tampa apriboti. Blogiausia tai, kad ši problema neleidžia tinkamai mėgautis gyvenimu, nes visi judesiai tampa labai apriboti, o blogiausiais atvejais – skausmingi. Tad, pastebėjus nemalonius pojūčius klubo  kitoje srityje, būtina kreiptis į gydytojus išsamesniems tyrimams.

Operacijų prireikia daug kam, tad ne išimtis galite būti ir jūs

Kai kuriems žmonėms būtina suprasti, kad osteoartirto gydymo metodų nėra labai daug. Ko gero tikslinga sakyti, kad šiai ligai pažengus, pacientui neišvengiamai teks kreiptis dėl operacijos. Klubo sąnario keitimas bus neišvengiamas kai jau nebepavyks atlikti įprastų judesių. Kaip bebūtų, dėl operacijos nerimauti nėra tikslo, nes beveik visos jos yra sėkmingos.

Operacijos atliekamos gydymo įstaigose, kurios pasirenkamos pačių pacientų. Tai reiškia, kad pats asmuo gali nuspręsti kurs bus atlikta klubo sąnario keitimo operacija. Ši operacija vadinama sąnario endoprotezavimu.

Pravartu žinoti, kad tokios operacijos atliekamos tuomet, kai pastebėjus ligą, jos kontroliuoti jau nebepavyksta. Tai reiškia, kad kai kitais metodais nebepavyksta pacientui pagerinti gyvenimo, tuomet imamasi operacijos planavimo.

Sąnarių implantai yra kompensuojami VLK

Didžiausia problema įvardijamas pinigų švaistymas siekiant įsigyti implantus patiems. Sąnarių keitimu besidomintys žmonės turi suprasti, kad implantai yra kompensuojami Valstybinės ligonių kasos. Tai reiškia, kad pasirinkę jų pirktus implantus, galite išlaidas sumažinti iki kelių tūkstančių eurų.

Dažnais atvejais pacientais renkasi implantų pirkimą be VLK pagalbos, todėl už sąnarių keitimą jiems tenka pakloti nemenkas sumas. Svarbu paminėti, kad klubo sąnarių implantus galite pirkti savomis lėšomis ir patys rinktis gamintoją bei tiekėją, o VLK dalinai kompensuos išlaidas pagal teisės aktų numatytus reikalavimu.

Jeigu gydytojas ortopedas – traumatologas praneša, kad jums bus reikalinga klubo sąnario keitimo operacija, tuomet kartu su juo galite nuspręsti kaip vyks implanto įsigijimas. Jeigu nuspręsite jį rinktis iš Valstybinės ligonių kasos, tuomet teks stoti į eilę. Būtent minėtas gydytojas pasirūpins, jog būtumėte užregistruoti eilėje.

Operacija trunka neilgai, bet pooperacinis periodas pareikalaus kantrybės

Įprastai klubo sąnario keitimo operacijos trukmė siekia neilgiau kaip dvi valandas. Po jos pacientas gydymo įstaigoje turės išbūti keletą dienų. Dažniausiai pasilikti tenka neilgiau kaip dvi savaites. Pabrėžiama, kad po operacijos teks lankytis pas kineziterapeutą ir treniruotis pagal sudarytą programą. Gijimas gali trukti net kelis mėnesius. Tad, jau patys turbūt suprantate, kad dėl šios ligos į viską, o ypač simptomus, būtina žiūrėti rimtai.

Dėl klubo sąnario keitimo – kreipkitės į Ficlinica kliniką Kaune. Daugiau informacijos apie procedūrą rasite čia.