Protezavimas. Ką reikėtų žinoti ieškantiems informacijos apie dantų protezus?

Parengta | 21 rugpjūčio, 2022
Protezavimas

Dėl netektų dantų atstatymo ketinate kreiptis į specialistus, bet nenutuokiate apie kokį gydymo metodą reikėtų domėtis labiausiai? Akivaizdu, kad šiais laikais dantų atstatymo procedūrų nėra daug. Galite rinktis protezus arba implantus. Tiek vieni, tiek kiti išsiskiria savais privalumais ir trūkumais. Bet, labiausiai reikia žvelgti ir į kainą.

Protezuoti galima ne tik praradus visus dantis

Mitas, kad dantų protezai reikalingi tik seniems žmonėms, kurie dantų neteko dėl senatvės. Tikrai jau nebėra tie laikai kai protezai buvo tik išimami. Dabar jie gali būti fiksuojami, kas iš tiesų palengvina jų priežiūrą ir sukelia mažesnį diskomfortą.

Praradus vieną dantį, nėra būtinybės iš karto dairytis į implantus. Trumpai tariant, implantai gali būti dedami tuomet, jeigu tam turite pakankamai pinigų. Tačiau, praradus dantį, galite rinktis protezą, kuris bus montuojamas ant šalia esančios sveiko danties. Tokiu pat principu gali būti protezuojami ir keli netekti dantys. Geriausia tai, kad tokie protezai bus fiksuojami, o tai reiškia, kad juos prižiūrėti bus lengva kaip ir sveikuosius dantis.

Kalbant apie daugiau nei vieno danties protezavimą, svarbu paminėti, kad protezavimo metodą parinks būtent odontologas. Ką jis nuspręs priklausys ir nuo jūsų turimo biudžeto. Dantų protezų kainas lemia ne tik jų kiekis, bet ir kokybė bei iš ko jie yra pagaminti.

Kaip vyksta dantų protezavimas?

Protezavimas, kaip ir beveik visos kitos odontologinės procedūros, yra neskausminga. Jeigu protezai fiksuojami ant esamų dantų, tuomet skausmo visai nėra ir nenaudojamos jokios nejautros priemonės. Tačiau, jeigu jie bus montuojami ant implantų, tuomet implantavimo metu bus taikoma vietinė nejautra t.y. bus suleisti nuskausminamieji. Skausmas gali atsirasti laikui bėgant ir laukiant kol implantas prigis. Kai pradedama protezavimo procedūra, skausmo kaip ir nėra.

Tiesa, pravartu žinoti, kad protezų gamyba atliekama tik po to, kai padaromas reikalingas maketas, dar vadinamas antspaudu. Nuėmus antspaudą, jūsų protezas bus pagamintas pagal visus standartus. Tai reiškia, kad jo forma ir spalva bus tokios, kad iš pažiūros niekas nesupras ar turite protezą ar ne. Formos parinkimas taip pat yra labai svarbus, nes nuo to priklausys ar bus patogu kramtyti maistą ar ne.

Odontologijos kabinete jūs būsite informuojami kada viskas bus baigta. Kai protezas pagaminamas, įprastai pacientas užregistruojamas kuo greičiau, nes vis dėlto – tokia procedūra siekiama kuo greičiau atkurti paciento šypseną. Ilgiau laukti teks nebent tiems, kurie turės implantus.