Natūralūs antibiotikai – kartais pakanka tik jų.

Parengta admin | 15 sausio, 2021

Natūralūs antibiotikaiNors antibiotikai yra tinkamas ir efektyvus infekcinių ligų gydymo būdas, tačiau kai kuriais atvejais jų vartojimas nėra būtinas. Dėl per dažno antibiotikų vartojimo daugelis bakterijų rūšių tapo jiems atsparios. Šie vaistai dažnai yra skiriami netikslingai, nesilaikant racionalaus antibiotikų vartojimo principų. Daugeliui nestiprių infekcijų atveju gali padėti natūralūs antibiotikai – antimikrobinėmis savybėmis pasižymintys natūralios kilmės preparatai.

Nereikėtų pamiršti, kad antibiotikai veikia tik bakterijas ir visiškai neveikia virusų. grybelių, kirmėlių ir kitų parazitų. Per dažnas antibiotikų vartojimas silpnina organizmo imuninę sistemą, sukelia alergines reakcijas, toksiškai veikia inkstus ir kepenis. Dažnas antibiotikų vartojimas taip pat sąlygoja sumažėjusį organizmo atsparumą kandida ir kitų grybelių infekcijoms. Gamtoje galima rasti nemažai efektyvių alternatyvų antibiotikams.

Natūralūs antibiotikai

Vaistažolės 

Antibiotikams savo stiprumu prilygstantį poveikį turi kai kurios vaistažolės čiobrelis, šalavijas, raudonėlis. Šios vaistažolės efektyviai gydo kvėpavimo takų infekcijas, gerklės skausmą, išoriškai gali būti vartojamos žaizdų gijimui skatinti ir infekcijų profilaktikai. Vidiniam vartojimui ruošiami šių vaistažolių užpilai – 1 valgomasis šaukštas smulkintos žolės užpilama stikline verdančio vandens, palaikomai pusę valandos ir geriama 3 kartus per dieną. Sergant gerklės infekcijomis užpilas vartojamas gerklei skalauti.

Ypač stipriu antibakteriniu poveikiu pasižymi čiobrelio, raudonėlio eteriniai aliejai. juos galima naudoti inhaliacijoms įlašinant keletą lašų eterinio aliejaus į karštą vandenį bei išoriškai odos infekcijoms gydyti. Nerekomenduojama ant odos tepti gryno eterinio aliejaus. Jį reikia sumaišyti su kitu augaliniu aliejumi (alyvų, migdolų, saulėgrąžų ir kt.), kadangi grynas čiobrelio eterinis aliejus yra ypač stiprios koncentracijos ir gali dirginti odą.

Česnakas

Česnakas jau nuo seno vartojamas kaip antibakterinis, priešvirusinis, priešgrybelinis  ir antiparazitinis vaistas. Jame esantis alicinas veikia stafilokokus, streptokokus, ir net kai kurias antibiotikams atsparias šių bakterijų padermes. Alicinas yra vienas iš stipriausią antimikrobinį poveikį turinčių gamtoje randamų medžiagų. 1 miligramas alicino veikia taip pat kaip 15 miligramų penicilino. Antibakteriniam poveikiui pasiekti susmulkintą česnaką reikia vartoti 3 kartus per dieną su maistu. Jei bijome nemalonaus kvapo, česnako aliejų galima vartoti kapsulių forma.

Bičių produktai

Medus jau senovės Egipte buvo naudojamas kaip veiksminga antibakterinė medžiaga. Juo buvo tepamos žaizdos, nudegimai. Stipriu antibakteriniu, priešvirusiniu ir priešgrybeliniu poveikiu pasižymi propolis. Preparatai su propoliu tinka burnos ertmės, gerklės infekcijoms gydyti, bei kaip profilaktinė imunitetą stiprinanti priemonė.

Arbatmedžio aliejus

Arbatmedžio eterinis aliejus stipriai veikia bakterijas ir grybelius, todėl gali būti vartojamas grybelinėms odos ligoms gydyti bei žaizdų gijimui skatinti, taip pat burnos ertmės ir gerklės infekcijoms gydyti. Arbatmedžio aliejus vartojamas tik išoriškai.

Greipfruitų sėklų ekstraktas

Greipfruitų sėklų ekstraktas veikia daugelį bakterijų, grybelių ir virusų, stiprina organizmo imunitetą. Greipfruitų sėklų ekstraktą galima vartoti sergant gripu, peršalimu bei profilaktiškai.

Meškauogė, bruknė

Meškauogės bei bruknės arbatos tinka sergant infekcinėmis šlapimtakių ir šlapimo pūslės ligomis. Jose esanšios antibakteriniu poveikiu pasižyminčios medžiagos šalinamos per inkstus ir veikia antibakteriškai.