Acetilsalicilo rūgštis (Aspirinas)

Parengė admin |

AspirinasAcetilsalicilo rūgštis (aspirinas) – tai vienas seniausiai vartojamų vaistų nuo skausmo ir uždegimo. Acetilsalicilo r. malšina silpną ir vidutinio stiprumo skausmą, slopina uždegimą ir mažina padidėjusią kūno temperatūrą. Aspirinas tinka malšinti galvos, dantų, mėnesinių skausmą, taip pat uždegimui ir skausmui slopinti sergant reumatoidiniu artritu.

Nedidelės acetilsalicilo r. dozės (apie 100 mg per dieną) mažina kraujo krešėjimą, todėl gali būti vartojamos insulto bei infarkto profilaktikai.

Dozavimas: Suaugusiems ir vyresniems nei 16 metų vaikams vienkartinė aspirino dozė yra 500 miligramų, vartojama  ne daugiau kaip 3 kartus per dieną.

Pašaliniai poveikiai ir įspėjimai: Dažniausias aspirino pašalinis poveikis – skrandžio gleivinės dirginimas, rėmuo. Ilgai vartojant gali atsirasti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opos, kraujavimas iš virškinamojo trakto. Retesniais atvejais galimi kepenų ir inkstų pažeidimai, alerginiai bėrimai.

Aspirinas nerekomenduojamas nėščioms ir maitinančioms moterims, sergant opalige, taip pat esant kraujo krešėjimo sutrikimams ar vartojant kitus kraujo krešėjimą mažinančius vaistus. Atsargiai vartoti aspiriną sergant astma, nes kai jis gali išprovokuoti astmos priepuolius.

Vaikams ir paaugliams iki 18 metų aspiriną vartoti rekomenduojama tik pasitarus su gydytoju, kadangi jis gali sukelti retą bet labai pavojingą komplikaciją – Rėjaus sindromą, kuris gali būti mirtinas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *