Ibuprofenas

Parengta | 15 sausio, 2021

ibuprofenasIbuprofenas tinka silpnam ir vidutinio stiprumo skausmui malšinti. Jis efektyviai malšina galvos, dantų, raumenų skausmą, tinka esant skausmingoms mėnesinėms, taip pat malšina reumato sukeltą skausmą ir uždegimą, tinka migrenai gydyti ir jos profilaktikai, mažina karščiavimą. Tepalai ir geliai, sudėtyje turintys ibuprofeno, efektyviai malšina sumušimų, patempimų sukeltą skausmą, mažina patinimą.

Dozavimas: Vyresniems nei 12 metų vaikams ir suaugusiems vienkartinė  ibuprofeno dozė skausmui ir karščiavimui mažinti yra 200 – 400 miligramų. Ją galima vartoti 3 – 4 kartus per dieną. 4 – 12 metų vaikams – 200 miligramų 3 – 4 kartus per dieną. Uždegimui gydyti ibuprofenas vartojamas didesnėmis dozėmis prižiūrint gydytojui. 

Pašaliniai poveikiai ir įspėjimai: Ibuprofenas gali sukelti virškinamojo trakto dirginimą, kraujavimą, alergines reakcijas. Esant virškinamojo trakto opaligei ar vartojant kraujo krešėjimą veikiančius vaistus, taip pat nėščioms ir maitinančioms moterims būtina pasitarti su gydytoju.