Maisto papildai raumenų masei didinti

Parengta | 21 lapkričio, 2020

papildai-raumenu-masei-didintiMaisto papildai raumenų masei didinti yra vieni populiariausių baltymų papildų. Tai vieni universaliausių papildų, kurie gali turėti skirtingus baltymų, angliavandenių ir riebalų kiekius. O kai kurie iš jų turi ir specialius ingredientus: kreatiną, virškinimo fermentus, betainą, aminorūgštis. Tinkamų svorio didinimo papildų pasirinkimas gali būti gana sudėtingas dalykas, nes pasiūla yra tikrai nemaža.

Maisto papildų sportui pasirinkimas labai priklauso nuo Jūsų norimų pasiekimų, kūno sudėjimo, treniruočių intensyvumo ir kita. Be abejo, Jūs galite užauginti raumenų masę tinkamai maitindamiesi ir intensyviai sportuodami, tačiau jei norite greitesnio, efektyvesnio ir sveikesnio efekto, tikrai verta rinktis maisto papildus. Čia pateikiami 9 tikrai veiksmingi maisto papildai raumenų masei didinti:

1. Išrūgų baltymų milteliai

Jie yra svarbiausi tinkamai organizmo baltymų sintezei, greitai virškinami ir padeda raumenims greitai didėti. Išrūgos taip pat yra peptidai (maži baltymai), kurie didina kraujo tekėjimą į raumenis. Todėl, juos geriausia yra vartoti pusvalandį prieš treniruotę ir valandos bėgyje po treniruotės. Jei norite dar didesnio efekto, yra rekomenduojama gerti miltelius kiekvieną rytą.

2. Kazeino baltymai

Jie yra labai lėtai virškinami, todėl juos yra rekomenduojama gerti prieš miegą, nes nakties metu apsaugo medžiagų apykaitą. Vartodami kazeino baltymus, Jūs nesijausite apsunkę. Juos yra rekomenduojama vartoti kartu su išrūgų baltymais, nes taip bus pasiektas didesnis efektas, nei šių papildų vartojimas atskirai. Vartoti reikėtų prieš miegą, po treniruotės ir tarp valgymų.

3. Kreatinas

Jis yra pagamintas iš trijų aminorūgščių: arginino, glicino ir etionino. Šis papildas padidina energijos kiekį raumenyse, todėl galima lengviau ir daugiau atlikti pratimų. Taip pat jis nukreipia daugiau vandens į raumenų ląsteles. Visai nesenai buvo nustatyta, kad kreatinas dar ir padidina insulino lygį, panašų į augimo faktorių (IGF-1). Kreatiną yra patartina gerti kartu su baltymais prieš pat treniruotę ir po jos. Tomis dienomis kai nesportuojate, vartokite kreatiną kartu su angliavandenių pusryčiais.

4. Išsišakojusios grandinės aminorūgštys

Į šias aminorūgštis įeina leucinas, izoleucinas ir valinas. Tai yra absoliučiai svarbiausios aminorūgštys, kurios ruošia ir padeda auginti raumenų masę. Jos suteikia efektyvų raumenų augimą, didesnį energijos kiekį treniruočių metu, o taip pat mažina raumenų skausmus. Vartoti prieš ir po treniruočių ir per pusryčius.

5. Beta alaninas ir karnozinas

Šie papildai, vartojami drauge, suteikia daugiau jėgos ir ištvermės raumenims. Visai neseniai atlikti tyrimai atskleidė, kad asmenims vartojusiems šiuos papildus kartu su kreatinu buvo efektyviau padidinta raumenų masė, nei vartojusiems tik kreatiną. Vartojimas: prieš ir po treniruotės, dienomis kada nesportuojate – pusryčių metu.

6. Azoto oksido (NO) skatintojai

Pagrindinis poveikis – kraujagyslių išplėtimas, didesnis kraujo ir deguonies tekėjimas į raumenis. Šis papildas suteikia daugiau energijos ir geresnį raumenų atsistatymą po treniruočių. Vartojimas: ryte, prieš treniruotę, po jos ir prieš miegą.

7. Glutaminas

Mažina raumenų irimą ir stiprina imuninę sistemą, padeda atsikratyti riebalų tiek ramybės būsenoje, tiek sportuojant. Vartojimas: ryte, prieš treniruotę, po jos ir prieš miegą.

8. Cinkas, magnis ir B6 vitaminas

Aktyviems sportininkams dažnai gali pritrūkti šių vitaminų. Jie padeda didinti testosterono lygį, todėl raumenys greičiau auga. Vartoti prieš miegą.

9. Karnitinas

Veikimo principas panašus kaip azoto oksido (NO) skatintojų. Taip pat yra padidinamas testosterono kiekis. Vartojimas: kartu su pusryčiais, prieš ir po treniruočių bei prieš miegą.

Atminkite, kad Jūsų sveikata yra brangiausias turtas, todėl prieš vartodami įvairius papildus, pasitarkite su savo treneriu arba mitybos specialistu.