10 medžiagų apykaitą greitinančių produktų

Parengta | 22 rugsėjo, 2022
Medžiagų apykaita

Vienas iš pagrindinių faktorių, neleidžiančių atsirasti antsvoriui ir padedantis jo lengvai atsikratyti – greita medžiagų apykaita. Vieniems tai – gamtos duota dovana, kitiems tenka to tik pavydėti.

Medžiagų apykaitą, arba kitaip – metabolizmą pagreitinti galima ne tik sportuojant. Ją greitina ir kai kurie maisto produktai. 10 medžiagų apykaitą greitinančių produktų padės lengviau atsikratyti antsvorio.

10 medžiagų apykaitą greitinančių produktų:

Skysčiai ir gėrimai

1. Vanduo.  Vokietijos mokslininkai teigia, kad išgėrus 0,5 litro atsiranda galimybė padidinti medžiagų apykaitą 30 %. Net be mokslininkų išvadų aišku tai, kad vanduo daugeliu atvejų atlieka apetito malšinimo funkciją ir ypač padeda nesupainioti alkio su troškuliu.  Be to, vanduo šalina iš organizmo toksinus. Taigi labai sveika ir medžiagų apykaitos pagreitinimui naudinga pradėti dieną didele stikline vandens.

2. Žalioji arbata. Būtent mokslininkai nustatė, kad žaliosios arbatos ekstraktas pagreitina medžiagų apykaitą, kas gali būti didelė pagalba siekiant numesti svorio. Be to, dažnai minimas teigiamas žaliosios arbatos poveikis nuotaikai ir net vėžio prevencijai svarbios jos savybės.

3. Sriuba. Būtent  sriuba padeda suvalgyti mažiau kaloringesnių pagrindinių patiekalų ir pagerina medžiagų apykaitą. Valgantieji sriubą tiesiog patenkina savo apetitą suvartodami mažesnį bendrą kalorijų kiekį.

Vaisiai ir daržovės

4. Greipfrutai. Moksliniais tyrimais nustatytos unikalios greipfrutuose randamo vitamino C savybės, kurių dėka sumažinamas insulino kiekis, kas skatina svorio netekimą.  Pusė greipfruto prieš valgį gali išties padėti medžiagų apykaitos pagreitinimui. Žinoma, vertėtų atsižvelgti, ar nesate alergiškas šiam naudingų savybių turinčiam vaisiui.

5. Obuoliai ir kriaušės. Šie vaisiai gali patenkinti saldumynų poreikį su ženkliai mažesniu kalorijų kiekiu nei suvalgant gabalą pyrago ar šokoladą. Ir taip – visi vaisiai prisideda prie medžiagų apykaitos gerinimo.

6. Brokoliai. Įvairūs moksliniai tyrimai patvirtina kalcio ir svorio netekimo ryšį.  Brokoliai ne tik pasižymi itin dideliu kalcio kiekiu, bet taip pat turi jo įsisavinimą gerinančio vitamino C. Nekaloringi ir daug naudingų medžiagų turintys brokoliai taip pat gerina imunitetą.

7. Aštrūs pipirai. Mokslinių tyrimų atskleistas faktas  – aštrūs pipirai laikinai stimuliuoja kūną skatindami išskirti daugiau streso hormonų, o būtent šių dėka pagreitėja medžiagų apykaita.

Pieno produktai

8. Neriebus jogurtas. Pieno produktai yra itin naudingi siekiantiems numesti svorio žmonėms. Daug kalcio, baltymų ir virškinimui naudingų medžiagų bei mažai kalorijų turintis neriebus jogurtas  būtų puikus jūsų kasdienės mitybos produktas.

Mėsa

9. Kalakutiena. Daugybės mokslinių tyrimų metu įrodyta tai, kad baltymai yra itin svarbūs gerai medžiagų apykaitai ir riebalų masės mažinimui pakeičiant ją raumenų mase.  Kalakutiena (arba galima naudoti vištienos krūtinėlę)  gali būti išskirtinai naudingas produktas garantuojantis didelį baltymų kiekį ir palyginti nedaug kalorijų.

Grūdai

10. Avižiniai dribsniai. Tai itin sveikų angliavandenių šaltinis, padedantis mažinti cholesterolio kiekį ir turintis daug lastelienos. Jeigu galite, rinkitės ne greito paruošimo avižinius dribsnius būtent minimaliai apdorotuose avižiniuose dribsniuose išlikęs maksimalus naudingų medžiagų kiekis.