Ginekologai įspėja: nevaisingumas gali būti įtakojamas pačių pacienčių

Parengta admin | 21 rugpjūčio, 2022
Nevaisingumas

Moterų nevaisingumui įtaką darančių faktorių yra begalė. Tačiau, ginekologų teigimu, viena opiausiu ir nekalčiausių priežasčių vis dėlto yra aplaidi asmeninė sveikatos priežiūra. Pasak jų, nevaisingumui galima užkirsti kelią jeigu visos ligos yra aptinkamos dar jų vystymosi stadijoje. Dėl to reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne kiekviena moteris vis dėlto pas gydytojus lankosi taip, kaip derėtų.

Profilaktinė apžiūra – geriausias būdas apsidrausti nuo visų ligų

Kiekvienas ginekologas pabrėš, kad dažnas lankymasis pas gydytojus leidžia geriau stebėti sveikatos būseną ir visus organizmo pakitimus. Kalbant apie moterų ligų profilaktiką, matoma, kad kai kurios moterys bei merginos pas ginekologijos specialistus lankosi per retai, o tai dažnai leidžia progresuoti ligoms pacientėms to net nematant.

Profilaktinė apžiūra būtina dėl to, kad specialistai galėtų matyti ar esamos problemos neprogresuoja. Geriausiu įvardijamu terminu laikomas vienerių metų laikotarpis. Būtent kas metus lankytis pas ginekologą būtų geriausia.

Pacientėms, kurioms dažnai pasireiškia kažkokie simptomai, pas specialistus patartina lankytis dar dažniau. Aišku, jeigu bus pradėtas gydymas, jums bus nurodyta kada atvykti. Tačiau, kamuojant tam tikroms problemoms kas kelis mėnesius, nereikėtų laukti skaudesnių pasekmių. Tučtuojau kreipkitės į atitinkamus specialistus.

Nevaisingumas gali būti įtakojamas net ir gyvenimo būdo

Grįžtant prie moterų nevaisingumo problemos, svarbu išgirsti ką sako ginekologijos specialistai. Jie vis dažniau kartoja, kad moterims reikia itin atidžiai sekti savo kūno pokyčius bei jų kūno siunčiamus signalus. Jie gali parodyti, jog elgiatės netinkamai. Tai ypatingai svarbus turinčioms svorio sutrikimų.

Ginekologai pastebi, kad vis dažniau moterų nevaisingumo priežastimi tampa negebėjimas kontroliuoti kūno masės bei svorio. Viršsvoris bei nutukimas tikrai gali lemti nevaisingumą. Jeigu turite labai didelį svorį, tuomet apskritai vertėtų gerai apgalvoti ar nėštumas būtų tinkamu metu. Mat, sergant nutukimu, dažnai jį lydi ir šalutinės ligos, kurios susijusios su kraujagyslėmis, širdimi, kraujospūdžio didėjimu ir t.t. Tai yra faktoriai, kurie sukelia riziką gimdymo metu patirti komplikacijas.

Specialistų teigimu, išsprendus nutukimo problemą, gali grįžti ir reprodukcinės funkcijos. Tai reiškia, kad pakeitus mitybą bei pagerinus fizinį aktyvumą, po kurio laiko jausitės žymiai geriau, o taip pat padidės tikimybė, jog pastoti bus lengviau. Tiesa, verta žinoti, kad jeigu nevaisingumui įtaką padarė gyvenimo būdas, tuomet pakeitus jį, greitų rezultatų tikėtis neverta. Būna atvejų, kad gyvenimo būdas negrįžtamai pakeičia reprodukcines funkcijas t.y. netinkamas gyvenimo būdas gali negrįžtamai paversti jus nevaisinga. Tad, lankytis pas ginekologus reguliariai svarbu ir dėl to, kad šie galėtų tinkamai nustatyti ar jūsų problema yra susijusi su prasta gyvensena.

Alkoholio vartojimas moterims sukelia įvairias ligas

Tai yra dar viena iš priežasčių, dėl kurių, pasak ginekologų, moterims sunku ar vis dėlto visai neįmanoma pastoti. Moterys turi suprasti, kad alkoholio daroma žala yra neišvengiama ir nesvarbu apie kokią lytį eina kalba. Nesaikingas alkoholio vartojimas tikrai kenkia vaisingumui. Jo dėka jūsų reprodukcinės funkcijos gali visai išnykti ir nesvarbu, kad esate vis dar labai jauna. Ką jau kalbėti apie kitas alkoholio sukeliamas pasekmės – jis gali privesti prie dar rimtesnių problemų.

Jeigu vartojate alkoholį, tuomet šį faktą tikrai turėtų žinoti jūsų ginekologas.